Facebook Google+ Twitter

Rowerem przez Czarny Ląd, śladem podróżnika Kazimierza Nowaka

- Cały mój kapitał składał się z kilkunastu złotych, pióra, aparatu fotograficznego, roweru i sporej ilości silnej woli - pisał w swoich listach polski podróżnik Kazimierz Nowak. W listopadzie jego śladem czwórka śmiałków wyruszy do Afryki.

Sahara / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:1997_278-13_Sahara_Niger.jpgCzteroosobowa grupa zamierza pokonać 12 tysięcy kilometrów na rowerze. - Będzie to podróż śladami mało znanego w Polsce Kazimierza Nowaka. Jego postać odkrył dla nas Ryszard Kapuściński. Przypomnę, że to właśnie problemy ekonomiczne i Wielki Kryzys pchnęły go do samotnej wyprawy przez Afrykę - opowiada Ryszard Karkosza, jeden z uczestników wyprawy.

Poznańskiemu podróżnikowi jego wyprawa zajęła pięć lat i cztery tygodnie. Wyprawa organizowana przez stowarzyszenie Welocypedy potrwa 10 miesięcy. - Planujemy zakończyć podróż w lipcu 2010 roku, tak aby dotrzeć na mistrzostwa świata w RPA - tłumaczy Ryszard Karkosza.

W wyprawie prócz Ryszarda Karkoszy weźmie udział Arkadiusz Stefański, Maciej Czapliński i Mariusz Mitrowski. - Mimo, że jadę z młodymi osobami, nie ma szans by mnie zostawili w tyle. Jestem emerytem, który lubi jeździć. Byłem już na rowerze w Chinach, Portugalii, Hiszpanii. Jestem przygotowany - śmieje się Ryszard Karkosza.

- Pasjonujące w tej wyprawie jest to, że pojedziemy śladami Nowaka oraz Stasia i Nel. Planujemy zdobycie Kilimandżaro. Ale przede wszystkim pasjonująca jest możliwość przeżycia pięknej przygody - mówi Ryszard Karkosz.

Prócz czterech śmiałków, którzy przejadą całą trasę, na poszczegółnych etapach będą im towarzyszyć niektórzy członkowie stowarzyszenia Welocypedy, do którego należy cała czwórka.

Początek wyprawy już 1 listopada.

Więcej o wyprawie możesz przeczytać tutaj: welocypedy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Powodzenia!))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie bym się z nimi wybrał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ambitne plany! - ale chyba ryzyko większe ....
Wracajcie w dobrym zdrowiu i opiszcie nam swoje wrażenia.
Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to powodzenia !

Komentarz został ukrytyrozwiń

wspaniała i wyczerpująca :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.10.2009 16:07

rowerem przez Afryke:)
Powodzenia dla czwórki Śmiałków:) Z pewnością wyprawa będzie WSPANIAŁA!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.