Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14440 miejsce

Rowerem przez świat na igrzyska. Relacja z niezwykłej wyprawy

Rowerowa pasja daje mu poczucie spełnienia. Teraz Ryszard Karkosza przemierza 13 tysięcy kilometrów, by dotrzeć na olimpiadę w Londynie.

Sonda

Jak często korzystasz z roweru?

Ryszard Karkosza w USA / Fot. RK Jaworznicki podróżnik rowerowy po raz kolejny przemierza wiele tysięcy kilometrów, by dotrzeć na ważną imprezę sportową. W 2008 roku przez półtora roku przemierzał świat, by dotrzeć na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Dwa lata temu przejechał Afrykę, by dotrzeć na mistrzostwa świata. Tym razem jedzie do Londynu. Do pokonania jest blisko 13 tysięcy kilometrów.

Wyprawa rowerowa wyruszyła z Pekinu, miejsca gdzie odbyły się ostatnie igrzyska. Kraje, przez które przebiega rowerowy szlak, to Chiny, Japonia, Korea Południowa, USA, Irlandia, Anglia. W wyprawie towarzyszy Karkoszy jeszcze piątka rowerzystów: trzech z Nowej Zelandii, jeden z Litwy, jeden z Polski. Rowerzyści w Korei Południowej / Fot. RK

- Olimpijska Wyprawa Rowerowa Pekin - Londyn składa się z trzech etapów, a każdy z nich na innym kontynencie. Pierwszy etap - azjatycki, przebiegał drogami Chin, Korei Południowej i Japonii. W ciągu 57 dni przejechaliśmy 3714 km. Zaczynaliśmy wyprawę 27 lutego w Pekinie, a odcinek azjatycki zakończyliśmy 24 kwietnia w Tokio. Drugi etap wyprawy, to przejazd przez USA. Amerykański odcinek rozpoczęliśmy 24 kwietnia w Los Angeles, a zakończymy 19 lipca w stolicy Stanów Zjednoczonych - Waszyngtonie - opowiada Ryszard Karkosza.

Zgodnie z planem rowerzyści po dotarciu do stolicy USA polecą samolotem do Irlandii. Tam planują odwiedzić miasto Cork, w którym mieszka 20 tysięcy Polaków. Do tej pory rowerzyści po drodze zobaczyli Wielki Mur Chiński. W Korei Południowej zobaczyli m.in. świątynie buddyjskie, pałace cesarskie, żywe skanseny i największy azjatycki targ rybny w Busanie. W Kraju Kwitnącej Wiśni weszli na świętą górę Fudzi (3.776 m n.p.m) i zobaczyli Pomnik Pokoju w Hiroszimie. W Stanach Zjednoczonych odwiedzili m.in. Los Angeles i Las Vegas oraz Parki Narodowe Doliny Śmierci i Wielkiego Kanionu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Brawo godne podziwu , powodzenia.!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Fix
  • Fix
  • 16.07.2012 18:42

Pogratulować pasji i odwagi w realizowaniu swoich marzeń:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.