Facebook Google+ Twitter

Rowerowa Masa Krytyczna w Toruniu - 27 czerwca. Nareszcie !

Zapraszamy wszystkich do udziału w Rowerowej Masie Krytycznej, która tym razem jedzie na Rubinkowo! Masa wystartuje o godzinie 17:00 z Rynku Nowomiejskiego! Zabierzcie dzwonki, trąbki, gwizdki, aby usłyszało nas całe miasto!

plakat na rowerowy przejazd! / Fot. Stowarzyszenie Rowerowy ToruńZapraszamy do wzięcia udziału w Rowerowej Masie Krytycznej na Rubinkowo, która wyruszy w sobotę 27 czerwca, tym razem o godzinie 17, z Rynku Nowomiejskiego. Hasło czerwcowego przejazdu mówi wszystko. Po raz pierwszy Masa Krytyczna dotrze do największego toruńskiego osiedla, zamieszkiwanego przez tysiące rowerzystów. To właśnie na Rubinkowie, przy Szosie Lubickiej, znajduje się jedna z najstarszych i najbardziej uczęszczanych toruńskich ścieżek rowerowych.

Do uczestnictwa w przejeździe namawiamy wszystkich miłośników rowerowych podróży po mieście, którym zależy na wysokiej jakości tras dla rowerów w Toruniu. Przyjedźcie wraz z rodzinami i znajomymi. Nie zapomnijcie o dzwonkach, trąbkach i gwizdkach, które podczas przejazdu narobią sporo hałasu. Pokażmy mieszkańcom Torunia, że jest nas sporo, a wszystkim zmotoryzowanym uczestnikom ruchu drogowego, że rowerzysta to pełnoprawny, choć niechroniony uczestnik ruchu drogowego.

Obecnie przygotowywany jest projekt przebudowy ul. Skłodowskiej-Curie od ul. Równinnej do ul. Barwnej, jednej z głównych ulic oplatających dzielnicę. Liczymy, że projekt uwzględni dobre rozwiązania dla rowerów, aby zarówno kierowcy, jak i rowerzyści otrzymali infrastrukturę odpowiedniej jakości. Niestety wstępna wersja projektu zawierała błędne rozwiązania przeznaczone dla rowerzystów. Liczymy, że projektanci uwzględnią zgłoszone postulaty i projekt będzie spełniał odpowiednie Standardy. Szkoda marnować pieniądze na pseudo-rowerową infrastrukturę w naszym mieście. Przykładów rowerowych bubli mamy wszakże sporo, także na Rubinkowie.

Trasa czerwcowego rowerowego przejazdu przez miasto będzie liczyć około 13 kilometrów. Przejedziemy min. ulicą Sobieskiego i Skłodowskiej-Curie, aby na Rubinkowie przejechać ulicami Łyskowskiego, Rydygiera i Wschodnią. Na Rynek Staromiejski, gdzie zaplanowano finał przejazdu dojedziemy min. Szosą Lubicką i ul. Antczaka.

Przejazd zabezpieczany będzie przez policję i straż miejską oraz ratowników medycznych Grupy PCK Toruń.

Więcej szczegółów na stronie internetowej stowarzyszenia www.rowerowytorun.com.pl Zapraszamy!

Asia Jaroszyńska
Materiał ukazał się na stronie: iThink.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

oj, rzeczywiście, musiałam coś pomylić,
dzięki za informację.
oczywiście wszystkie informacje na naszej stronie:
www.rowerowytorun.com.pl

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajny tekst, tylko link źle wpisany. :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.