Facebook Google+ Twitter

Rowerowa parada Mikołajów na ulicach Tychów

Już dziś, w dniu świętego Mikołaja, po raz 9 już na tyskich ulicach pojawią się Mikołaje na rowerach, rozdający prezenty.

Parada Mikołajów w Tychach w 2009 roku / Fot. Michał KasperczykW tej barwnej paradzie pomocników Mikołaja pojedzie również Mikołaj, który będzie siedział w bryczce ciągniętej przez konia. Wszystko w rytmie świątecznej muzyki, która dobiegać będzie z samochodu z 2-metrową czapą Mikołaja.

Oprócz parady pełnej pomocników świętego Mikołaja, na rynku w Tychach (przy kościele św. Marii Magdaleny) czekać będzie wiele atrakcji. Grzeczne dzieci mogą liczyć na dwa tysiące prezentów, będzie również wiele konkursów z nagrodami, a zmarzluchów i łasuchów diabeł poczęstuje gorącą czekoladą.

Tyski Rynek stanie się znowu miejscem magicznego spotkania, gdzie nawet wydry z fontanny będą w mikołajkowym nastroju. Każdy, kto poczuje już świąteczny nastrój i przypływ endorfiny, może wziąć udział w mikołajkowym przejeździe. Wystarczy przygotować własny rower, przystroić go i sprawić sobie wdzianko Mikołaja (przynajmniej czapeczkę). Następnie trzeba się stawić w poniedziałek 6 grudnia 2010 o godzinie 16 na starym targowisku w Tychach, u zbiegu ulic Kościuszki i Karola Miarki, a potem już przejechać w barwnej paradzie Mikołajów.

Mikołajowie przemierzą 12-kilometrową trasę ulicami miasta, wręczając przechodniom
i pasażerom komunikacji miejskiej słodycze. Przejazd parady ulicami miasta zabezpieczony będzie przez policję, straż miejską oraz Mikołajów w kamizelkach z serwisu NOL-TYCHY.

Święty Mikołaj w tym roku będzie miał sporo pracy, głównie dzięki hojnym sponsorom, którzy zadbali, aby atrakcji jak i prezentów na rynku w Tychach, ani podczas przejazdu Mikołaja, nie zabrakło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.