Facebook Google+ Twitter

Rowerowa ścieżka śmierci w Legionowie

W Legionowie, wzdłuż ulicy Jagiellońskiej, powstała ścieżka rowerowa. Zaprojektowano ją tak, że mieszkańcy domu pomocy społecznej są regularnie rozjeżdżani przez rowerzystów.

Fotografia została zrobiona od strony szkoły, obok tej ławeczki jest furtka DPS. / Fot. Marek KraussW związku z tym że DPS " Kombatant " Legionowo - toleruje agresję wobec słabszych pensjonariuszy którzy czują się zagrożeni groźbą utraty zdrowia lub życia i zgłaszają to pracownikom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo mieszkańców tego domu są zbywani bezduszną i kpiącą radą typu jak zostaniesz pobity do nieprzytomności albo za.... !!! to wtedy przyjdź i powiadom pracownika to na znak protestu usuwam wszystkie artykuły promujące ten Dom

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Cyber Killer
  • Cyber Killer
  • 24.10.2010 13:49

Tak jak wszyscy piszą - przy furtce jest chodnik, a ścieżka rowerowa jest przy jezdni dla samochodów (swoją drogą jest sporo węższa od chodnika) - więc w czym problem? Pewnie w tym ,że się komuś nie chce tyłka ruszyć do przejścia dla pieszych i przecina ścieżkę rowerową żeby przejść przez ulicę ;-).

Komentarz został ukrytyrozwiń

problem polega ze zanin przejdziemi na chodnik musimy wejsc scieszkę rowerową , który rowerzysta nie wie o tym ze niedaleko jest furtka , a znaki dogowie nie informują ze zeby uwazac na wychodzący z furtki DPS , rowerzysta nie wie o tym i dlatego rozpędza rower do oporu , a pozatym mieszkaniec nie ma mozliwosci wychylenia się głowy , bo moze zderzyc z rowerzystą , bo pomiędzy furtką a sciezką rowerową jest tylko 30 cm .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę założyć lepsze okulary i przyjrzeć się, gdzie usytuowana jest ścieżka dla rowerów. Wychodzący z DPS "Kombatant" nie wkraczają bezpośrednio na drogę dla rowerów tylko na wyznaczony chodnik. Przed wykonaniem zdjęcia wystarczyło wrócić parę kroków i spojrzeć na znaki pionowe po lewej stronie (na zdj. odwrócone tyłem). Pierwszy z nich to znak C-13/16 nakazujący korzystanie z drogi odpowiednio po stronach wskazanych na znaku, co widać na załączonym planie: http://bzaborow2.no-ip.org/galer/photo/filename/68820/norm/07.10.2009_060.jpg20101007-17672-u2werh-0.jpg

Jeżeli w obrębie wspomnianego DPS poruszają się osoby niepełnosprawne, jak wynika z załączonego pisma to w takich przypadkach reguluje to prawo o ruchu drogowym Art 11 pkt 4., który mówi: "Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania. Pieszy z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi."

Problematykę należałoby przedstawić bardziej wnikliwie, np. czy jest to problematyka natury współżycia społecznego itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

chodzi oto ze osoba wychodząca DPS , furtka jest koło ławki nie widzi spędzący rowerzystów , które nie ma informacji zeby zwolnic tempo dla rowerzystow , i dlatego rowerzysta rozpędza rower do oporu , proszę załozyc lepsze okulary i dokładnie oberzec fotografię gdzie znajduję się furtka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przedstawiona na zdjęciu to droga rowerowa wydzielona z chodnika. Usytuowana tuż przy pasie drogowym, odpowiednio oznakowana (na czerwono), więc, w czym problem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.