Facebook Google+ Twitter

Rowerowa walka o nowe stojaki w całej Polsce trwa

Czy macie problem z zaparkowaniem roweru w swoim mieście? Już niebawem może się to zmienić. A to za sprawą akcji społecznej "Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie" organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet.

Designerskie stojaki mogą pojawią się we wszystkich województwach / Fot. Materiały prasoweW zabawie biorą udział mieszkańcy wszystkich województw w Polsce. Uczestnicy konkursu przejeżdżają kilometry w internecie lub na własnym rowerze, z wykorzystaniem aplikacji mobilnej we własnym telefonie komórkowym typu smartfon. Przejechane kilometry przekazują na konto swojego województwa. Im większy dystans na koncie regionu, tym większa liczba otrzymanych designerskich stojaków rowerowych. -Uczestnicy akcji nie tylko zbierają kilometry dla swojego regionu, ale także pokazują nam miejsca, gdzie najbardziej brakuje parkingów rowerowych. To właśnie na podstawie tych sugestii będziemy wybierali kolejne lokalizacje dla naszych stojaków- mówi Krzysztof Śpiewek, Manager ds. Projektów Specjalnych i CSR w Grupie Allegro.

Poruszajmy się rowerem na co dzień


Rowerowa walka o nowe stojaki w całej Polsce trwa / Fot. Materiały prasoweUczestnicy konkursu przejeżdżają kilometry w internecie lub na własnym rowerze, z wykorzystaniem aplikacji mobilnej we własnym telefonie komórkowym typu smartfon. Przejechane kilometry przekazują na konto swojego województwa. Im większy dystans na koncie regionu, tym większa liczba otrzymanych designerskich stojaków rowerowych.

Prowadzi Wielkopolska, ranking zamyka Podlaskie


Dla uczestników zabawy przygotowano nagrody. Każdy może wygrać pomarańczowy rower miejski. / Fot. Materiały prasoweDo tej pory najwięcej kilometrów, bo aż 3700 pokonali mieszkańcy wielkopolski. Na drugim miejscu znalazło się województwo pomorskie, a pierwszą trójkę zamyka Dolny Śląsk. -Zależy nam na tym, aby zmobilizować mieszkańców do wspólnej rywalizacji i zabawy. Mamy już przykłady uczestników, którzy w mediach społecznościowych zwołują swoich znajomych i wspólnie zdobywają kilometry dla swojego regionu. Czyli łączą przyjemne z pożytecznym. Wystarczy, że wszyscy uruchomią aplikację mobilną w telefonach (z systemem iOS lub Android) i ich weekendowa wyprawa może oznaczać kilkadziesiąt kilometrów więcej dla danego województwa- dodaje Krzysztof Śpiewek. Akcja potrwa do 31 lipca, a jej szczegóły znajdziecie na stronie www.zaparkujklimatycznie.pl

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Świetny pomysł i potrzebny. Do tego poprawia estetykę otoczenia. A w Niemczech też kradną rowery Panie Grzegorzu B. (to do komentatora nie wiedzieć dlaczego bojącego się pisać pod własnym nazwiskiem).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grzegorz Brzęczyszczykiewic
  • Grzegorz Brzęczyszczykiewic
  • 30.06.2012 11:54

A ja nie potrzebuję stojaka na rower. W Polsce i tak trzeba rower przypiąć do stojaka, bo inaczej ukradną (co innego w Niemczech - tam nie ma problemu kradzieży). Dlatego mnie wystarcza 1,5 m łańcucha + kłódka i można zaparkować przy dowolnej lampie ulicznej (płocie, ławce, aby tylko było dobrze wkopane w ziemię) i problem parkowania roweru jest rozwiązany.
Przesyłam pozdrowienia ze Szczecina

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cyber Killer
  • Cyber Killer
  • 29.06.2012 14:58

Chciałem wziąć w tym udział, ale po zalogowaniu się widzę tylko napis 'wersja bez flasha'. Kiedy się do ... webdeveloperzy nauczą umieszczać jakiś alternatywny content dla ludzi którzy na serio nie mają flasha???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.