Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22032 miejsce

Rowerowe czwartki na Służewcu

Od 23 kwietnia, w każde czwartkowe popołudnie na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu odbywają się "Kolarskie Czwartki", czyli coś dla miłośników kolarstwa szosowego.

Start kolarskich zapaleńców w kategorii Młodzik. / Fot. Linda GajewskaImprezę przy wsparciu Polskiego Klubu Wyścigów Konnych i Urzędu Dzielnicy Ursynów organizują Mazowiecki-Warszawski Związek Kolarski, Warszawskie Towarzystwo Cyklistów oraz Ognisko TKKF Wyścigi. Cykl wyścigów będzie jednocześnie Memoriałem Wojciecha Szyllera, zmarłego kilka lat temu prezesa WTC.

W miniony czwartek na wyścig pojechali również zawodnicy UKK BDC Huragan Wołomin. Sprawdzian na szosie? Czemu nie... W kategorii młodzik Janek Puzyna był bezkonkurencyjny. Na ósmej pozycji przyjechał Mateusz Pomaski, a Michał Petryszyn został sklasyfikowany na 25. miejscu. Pierwsze "szlify" na szosie nie należą do najłatwiejszych. Inna technika jazdy, a przede wszystkim zupełnie inny rower. Na to, by wszyscy zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Dzieciaki muszą oswoić się z nowym otoczeniem, a konkurencja jest ogromna. Podopieczni Janusza Królikowskiego stają do rywalizacji z wprawionymi na szosie zawodnikami. Nie jest, i nie będzie łatwo zdobywać podium.

Na kolarską "ucztę" szosową zjechali zawodnicy z całej Polski. W kategorii Żak na pierwszym miejscu przyjechał Patryk Dąbski z BSA Pro Tour. Wśród juniorek i młodziczek najlepiej wypadła Aleksandra Sołgała z GK Żyrardów, zaś wśród juniorek i seniorek prym wiodła Kinga Urbaś z Mayday Team Start Lublin. W kategorii juniorów pierwsze trzy miejsca wywalczyli zawodnicy GKK OPTY Grodzisk Maz.: Mateusz Kazimierczak, Mateusz Nowak i Jakub Soliński. W najstarszej grupie wiekowej Orlik/Elite najlepszy był Michał Podlaski z Banku BGŻ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.