Facebook Google+ Twitter

Rowerowe święto w centrum Zakopanego: Joy Ride Zako Days

Od 24 do 26 czerwca w centrum Zakopanego nastąpi rowerowy atak. Przez trzy dni odbędzie się masa rowerowych atrakcji – będzie się działo, że hej!

Pokaz skoków / Fot. Piotr StarońMIASTECZKO FESTIWALOWE

Od 24 do 26 czerwca Joy Ride’owe miasteczko wypełnią namioty czołowych firm rowerowych, tuż obok nich powstanie rowerowe przedszkole, a w jego ramach odbędzie się kilka mini dyscyplin specjalnie dla dzieciaków. Jak mówi organizator Szymon Syrzistie „oprócz standardowych dyscyplin organizowanych w ramach naszego cyklu chcemy stworzyć rowerowy świat przyjazny rodzinom”. „Rowerowe przedszkole to specjalny tor wybudowany na tę okazje. Zawiera elementy pump tracka, pochylni i band – dzięki niemu dzieciaki będą mogły zrobić pierwsze kroki w jeździe troszkę bardziej ekstremalnej” – dodaje Syrzistie. W samym miasteczku znajdzie się również tor do pumptracka skonstruowany przez BT Project oraz mobilna skocznia rowerowa. To na niej odbędzie się niesamowity show z czołówką Polskich zawodników w roli głównej. Najpierw zaprezentują publiczności wszystkie podstawowe ewolucje, następnie spróbują wykonać synchroniczne salto w tył, a wieczorem zawalczą o zwycięstwo w konkurencji „best trick”.


5 DYSCYPLIN DLA KAŻDEGO

Oczywiście oprócz sielankowego pikniku rowerowego pod samiućkimi Tatrami odbędzie się poważna rywalizacja sportowa. Przez trzy dni odbędą się zawody w 5 konkurencjach takich jak:

- Kellys Enduro – z festiwalowego miasteczka ruszą endurowcy na lokalne odcinki specjalne przypominające łatwiejsze wersje tras zjazdowych.
- Karcher Pumptrack – na wąskim i pełnym muld torze zawodnicy sprawdzą, kto potrafi pokonać go najszybciej – oczywiście bez pedałowania!
- Cyklokarpaty Maraton – znany cykl maratonów zawita do zimowej stolicy Tatr, gdzie zawodnicy ruszą w kilkunastokilometrową trasę, która widokowo nie ma sobie mocnych.
- Bike Sprint – krótkodystansowy wyścig na trasie o dużym przewyższeniu
- Kids Race – darmowe zawody dla najmłodszych na prostej kilkusetmetrowej pętli. Tutaj każdy wygrywa!


MASA KRYTYCZNA NA PODHALU
Masa Krytyczna to wspólny przejazd rowerowy najważniejszymi ulicami Zakopanego. Do pokonania będzie 11 kilometrów łatwej trasy, a cel „masy” niezmiennie pozostaje ten sam – pokazać ilu rowerzystów ma Zakopane!

Więcej informacji znajduje się na stronie ZakoDays.pl, a projekt dofinansowano ze środków miasta Zakopane w partnerstwie z Zakopiańskim Centrum Kultury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.