Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1681 miejsce

Rowerowy trening z mistrzem

Nie lada okazja dla krakowskich rowerzystów. Już 20 kwietnia będą mogli pojechać koło w koło z kolarskim mistrzem Polski i zwycięzcą Tour de Pologne, Cezarym Zamaną. Sportowiec przyjedzie do Krakowa specjalnie na Otwarte Treningi Rowerowe.

 / Fot. Cezary ZamanaLista osiągnięć Cezarego Zamany jest długa i poza krajowymi sukcesami obejmuje niejedno zwycięstwo w Europie czy Stanach Zjednoczonych. Nawet po zakończeniu zawodniczej kariery kolarz wciąż z powodzeniem działa w rowerowym środowisku. Organizuje największe w kraju maratony i z wielką pasją promuje jazdę na dwóch kółkach. I właśnie w tym celu przybywa 20 kwietnia do Krakowa. Poprowadzi tutaj jeden z Otwartych Treningów Rowerowych, słynne już na całe miasto przedsięwzięcie służące integracji lokalnego środowiska kolarzy.
Każdy kto tego dnia zjawi się o godzinie 17.30 na swojej kolarce na krakowskich Błoniach, na rogu alei 3-Maja - ulicy Focha, będzie mógł wybrać się na ponad 50-kilometrową trasę w towarzystwie Cezarego Zamany. Posłuchać jego porad, podpatrzeć technikę, zwrócić uwagę na niuanse kolarskiej jazdy jednej z najbarwniejszych postaci rowerowego świata. Tym bardziej, że Cezary Zamana słynie z otwartości i gotowości do dzielenia się swoją wiedzą.
„Bardzo cieszę się na myśl o spotkaniu z krakowskimi rowerzystkami i rowerzystami. Taka jazda w peletonie to doskonała okazja do rozmów z pasjonatami kolarstwa, ludźmi, którzy często po uczelni czy pracy wskakują na siodełko, byleby tylko potrenować przez te 2-3 godziny” – opowiada Zamana. „Mam na liczniku 800 000 pokonanych kilometrów, z czego sporo z nich pochodzi właśnie z Małopolski. Z przyjemnością więc wrócę na tutejsze trasy, zwłaszcza że już w lipcu w waszym regionie odbędą się dwa moje wyścigi, pod Babią Górą i na Turbaczu” – dodaje.
O przebiegu treningu i zaplanowanej trasie opowiada Adam Furgała, koordynator Otwartych Treningów Rowerowych. „Podzielimy się na min. 3 grupy pod względem zaawansowania. Zaplanowaliśmy trasę tak by każda z grup miała okazję być poprowadzona przez naszego gościa. Pierwsza cześć trasy prowadzi od Błoń przez Bulwary nad Wisłą do Kryspinowa. Następnie pokonamy długi podjazd pod Sankę, starając się utrzymać wysokie tempo. Później szybka jazda aż do i spokojny powrót na Błonia.” Ze szczegółowym profilem trasy można zapoznać się tutaj: https://ridewithgps.com/routes/20101054.
Wszyscy uczestnicy treningu muszą mieć ze sobą kask i zapasową dętkę. Niezbędne jest także wypełnienie kwestionariusza: https://goo.gl/ZesmEh.
Informacje o specjalnej edycji Otwartego Treningu Rowerowego można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/OTR.Krakow/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.