Facebook Google+ Twitter

Rowery 2010 wystartowały w Warszawie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-27 08:41

80 wystawców i 200 marek rowerów i sprzętu dla kolarzy można oglądać w Warszawie na szóstych Targach Rowery 2010.

Wśród prezentowanych rowerów są najnowsze modele, wykorzystujące nowinki techniki. Jak mówi współorganizator imprezy Andrzej Gajewski można zapoznać się ze światowymi trendami, jak na przykład rowery elektryczne. Taki rower dzięki elektrycznemu napędowi wspomaga pracę nóg, dzięki temu może z niego korzystać również osoba mniej sprawna fizycznie. Rowery elektryczne zyskują popularność na Zachodzie, w Polsce są jeszcze stosunkowo drogie.

Obok nowości pokazywane są także rowery historyczne. Rekonstruktor porucznik Paweł Murawski dowódca Radomskiego Pododdziału Konnego i Kolarzy prezentuje sześć przedwojennych wojskowych rowerów, które wyprodukowano w Radomiu. - Rower jest stalowym koniem - tłumaczy porucznik. Pokazując z dumą historyczne rowery podkreśla, że wojskowe rowery miały wieszak na karabin, a niektóre nawet na granatnik.

Do korzyści z rekreacji na rowerze przekonują nie tylko wyczynowi sportowcy, ale też ludzie po przeszczepach serca lub płuc. Jan Statuch, który w 2002 roku otrzymał nowe serce podkreśla, że na rowerze można jeździć rekeracyjnie nawet po trudnych operacjach. "Wszyscy, którzy chcą być zdrowi powinni pedałować".

Wśród sportowców, którzy zapowiedzieli swój udział w imprezie jest między innymi Czesław Lang. W programie są również akrobacje rowerowe. Targi potrwają do niedzieli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.