Facebook Google+ Twitter

Rowerzyści dotarli do Sudanu

Czwórka śmiałków – Arkadiusz Stefański, Maciej Czapliński, Mariusz Mitrowski i Ryszard Karkosz – którzy w listopadzie wyruszyli na podbój Afryki dotarli do Sudanu. Tym samym rowerzyści zakończyli pierwszy etap swojej podróży.

 / Fot. Maciej CzaplińskiKoniec pierwszego etapu oznacza, że uczestników wyprawy czeka teraz przeprawa przez piaski pustyni. Początkiem grudnia powinni dotrzeć do Dongola. Podczas swojej podróży zamierzają przejechać 12 tysięcy kilometrów.

"Przejechaliśmy dzisiaj 90 km przez pustynię. Dobre warunki do jazdy, asfalt, wiatr w plecy. Rozbiliśmy się już na nocleg pośród palm. Podczas zachodu słońca na niebie latały śliczne zielone ptaki, niczym z zoo:) Niedaleko jest mała wioska i Nil. Ludzie w Sudanie są bardzo życzliwi, a przy tym nie tak nachalni jak Egipcjanie. Gotujemy kolację na ognisku" - piszą na swojej stronie rowerowi podróżnicy.

Trasa, która przemierzają rowerzyści to podróż śladami Kazimierza Nowaka, który w latach 30. ubiegłego wieku objechał na rowerze Czarny Ląd. Jeszcze przed wyjazdem do Afryki odbył dwie rowerowe wyprawy po Europie. W 1931 roku dotarł pociągiem do Rzymu, później rowerem do Neapolu, by 26 listopada stanąć na Czarnym Lądzie. Do Polski wrócił w grudniu 1936 roku. Po powrocie planował kolejną wyprawę do Indii i Azji Południowo-Wschodniej. Los jednak nie dał mu zrealizować marzeń, Nowak umarł niespełna rok po powrocie z Afryki, 13 października 1937 roku.
Czwórka rowerzystów planuje zakończyć swoją wyprawę w lipcu 2010 roku w RPA, gdzie zamierza dotrzeć na rozpoczęcie mistrzostw świata.

Więcej o wyprawie możesz przeczytać na stronie welocypedy.pl lub na blogu blogu podróżników.
 / Fot. Maciej Czapliński / Fot. Arkadiusz Stefański

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Turystyka rowerowa jest jedną z przyjemniejszych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.