Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3117 miejsce

Rowerzyści na ulicach miast Zagłębia

Jubileuszowa, dziesiąta Zagłębiowska Masa Krytyczna odbyła się 03.05.2017 roku. Ponad 3000 rowerzystów ponownie zjednoczyło się pod dworcem w Sosnowcu, by wyruszyć trasą przez Zagórze, Dąbrowę Górniczą i Będzin z metą na Czeladzkim rynku.

Zagłębiowska Masa Krytyczna to niekomercyjna impreza organizowana przez ochotników, którzy chcą aby Zagłębie, stało się przyjaznym dla rowerzystów miejscem. Jednocześnie propaguje ona zastosowanie środków bezpieczeństwa podczas poruszania się tym środkiem transportu (światła, odblaski, kaski itd.). W ciągu ostatnich dziesięciu lat dzięki ZMK, zmieniło się wiele. Powoli powstają ścieżki rowerowe i dodatkowa infrastruktura, taka jak stacje naprawcze, dzięki którym poruszanie się rowerem na terenie Zagłębia będzie coraz lepsze.

Tak jak co roku, rowerzyści biorący udział w ZMK otrzymali odblaskowe kamizelki, lecz tym razem przygotowane zostały z innego, bardziej przewiewnego materiału. Dostępne były w rozmiarach M oraz L, a wytworzono ich aż trzy tysiące dwieście. Po dotarciu na metę, zmęczeni rowerzyści otrzymali poczęstunek, w postaci grochówki. Dodatkowo wśród uczestników rozlosowanych zostało dziesięć rowerów miejskich przygotowanych przez Bike Atelier.

Jednym z haseł Zagłębiowskiej Masy Krytycznej jest: „Dość korków samochodowych, dziś jest korek rowerowy!”. Biorąc pod uwagę liczbę uczestników tej imprezy, spokojnie taki korek można sobie wyobrazić. Utrudnienia na drogach są konieczne, po pierwsze ze względu na ilość uczestników, jednak to właśnie zwraca uwagę kierowców samochodów, jak i zwykłych mieszkańców. Do nich również kierowana jest wiadomość, aby zwracali uwagę na rowerzystów poruszających się po ulicach miast.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.