Facebook Google+ Twitter

Równe emerytury

Kobiety mają przechodzić wcześniej na emerytury, bo wychowują dzieci i prowadzą dom. Propozycja PSL jest krzywdząca i niesprawiedliwa dla samych kobiet.

Kobiety

Ustawa nie mówi nic o kobietach, które nie mają własnych dzieci, a bardzo chcą. Leczenie bezpłodności to nie obcy temat. W nerwowych czasach wcale nie musi być winą kobiety, że nie ma własnych dzieci. Kobiety są przez PSL karane za brak dzieci. Wcale mnie nie dziwi, że premier się zastanawia.

Niższe emerytury dla kobiet, bo przechodzą wcześniej na emerytury. Jednocześnie średnia życia kobiet jest dłuższa niż mężczyzn. To się nie trzyma kupy. Wniosek nasuwa się sam.

Mężczyźni

Wiadomo, że do powstania żywego organizmu jakim jest dziecko potrzeba zarówno kobiety jak i mężczyzny. Rynek pracy i tradycja się
zmienia i mężczyzna nie chce brać odpowiedzialności za rodzinę. Coraz mnie mężczyzn chce mieć dzieci a dlaczego odpowiedzialność ma spadać tylko na kobiety.

Propozycja dla premiera

Pieniądze, które odkładaliśmy przez całe życie zostały przejedzone przez komunistyczny system. Teraz została nam umowa pokoleniowa. Wszystko powinno być policzone. Średni przyrost naturalny w chwili
przejścia na emeryturę. Co będzie za kilkanaście lat jak nas przybędzie lub ubędzie. Jednej i drugiej możliwości nie można wykluczyć. Cała ustawa jest więc mydleniem oczu, bo nie przewiduje takiej możliwości.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Zlikwidować OFE, by zmniejszyć dziurę budżetową. Wprowadzić emerytury obywatelskie czyli każdemu równo. Jakie to niesprawiedliwe?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrowionka

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.N.
  • A.N.
  • 27.02.2012 21:00

Jacenty, ze słuchem u mnie ok, ale przyznam się, że nie chce mi się rozwijać tematu w komentarzach. Może ktoś chwyci wiatr w żagle i wysmaruje konkretny artykulik. Pozdrowionka :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A.N. - wiesz, że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spostrzeżenia zasadne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.N.
  • A.N.
  • 27.02.2012 19:45

Wiecie skąd min. bierze się problem podwyższenia wieku emerytalnego? Polacy żyją długo, czasami aż za długo. Oto przykład: Syn rozwodzi się z żoną ( fikcyjny rozwód) w kraju brak pracy, wyjeżdżają za granicę a wnuczkę, wnuka, bierze na wychowanie dziadek. Dziadek umiera a wnuki dziedziczą po nim emeryturę aż do 26 roku życia, o ile nadal się uczą. Oto jedna z dziur w naszym systemie emerytalnym. Jest bardzo dużo takich newsów w naszym systemie. Kolejna sprawa, może by tak zacząć dokładnie rozliczać ZUS z tego co robili, robią z naszymi składkami? Rozliczyć i nie odkładać sprawy a/a, tylko winnych przykładnie ukarać, niech będzie to przestrogą dla innych amatorów chybionych decyzji i eksperymentów na królikach doświadczalnych - nas Polakach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obywatel :PRL i RP .
  • Obywatel :PRL i RP .
  • 27.02.2012 19:44

Ale się Pan Tadeusz Śledziewski Dzisiaj 18:05 .Ma Pan rację ale głosu Pana , mojego i polskiego społeczeństwa rządzący zbywają milczeniem.Polska "zniewolona " PRL dbał o zwykle go obywatela i dla każdego była praca .Polska "wolna i suwerenna" RP nas:okrada , oszukuje , porzuciła nas jak niechciane swe dziecko.Politycy i kasta nowych przedsiębiorców wraz Kościołem katolickim stworzył sobie w Polsce raj na ziemi, kosztem nas uczciwych Polaków .
Przy Okrągłym Stole dokonała się zdrada narodowa :PZPR , ówczesna Solidarność , Kościół rzymsko katolicki.
Popatrzmy na twarze polityków :Kwaśniewski , Walesa , Tusk , Pawlak , Kaczyńscy , Borusewicz , Frasyniuk, Oleksy , Leszek Miller , hierarchowie Krk, Balcerowicz , Rybiński, Petru, Kulczyk , ,,,.Oni mają się świetnie albo jeszcze lepiej .Żyją w tym kraju , który tylko im stworzył dobrobyt i życie w luksusie , kosztem nas uczciwych Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro moje składki nie zostały przejedzone w takim razie po co cała reforma emerytalna. Moje składki są gromadzone na koncie i procentują a ja nie będę zmuszany do robienia dzieci, bo inaczej będę dłużej pracował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jacenty, nie czuję się przejedzony choć 50 procent życia spędziłem w PRL.
Nie wiem zresztą czy tak wiele się zmieniło - prócz nazwy i tego, że wraz z PRL rozpłynął się majątek państwa. Być może nie ma to związku, ale obserwacja jest znamienna: wraz ze sprzedażą tego majątku państwo popada w coraz większe uzależnienie lub inaczej mówiąc- w zadłużenie.
Oczywiście pojawiły się też osoby całkiem niezależne, ale te wyraźnie nam wskazały, że głupotą jest zasilać ZUS jakimkolwiek majątkiem, nawet tym PRL-owskim. Bo, nic niewarty majątek, najlepiej jak zasili niezależną elitę polityczną i rzutką elitę gospodarczą.
Już dawno temu napisałem, by dążyć do zrównania średniego wieku emerytalnego ze średnim wiekiem śmierci. To będzie nasz polski sposób na rzeczywistą niezależność i niezawisłość w ... 32 rocznicę Sierpnia i 21 postulatów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.N.
  • A.N.
  • 27.02.2012 18:28

Mam nadzieję, że ziemia zadrży niebawem, gdyż ludzie już mają dosyć! Dosyć oszukiwania, okradania i matactw. Jak w starym powiedzonku - ryba psuje się od głowy, a my, my co?!Nadal akceptujemy taki stan rzeczy i dajemy się wodzić za nos. Idziemy do urn, wierzymy we wszystko co nam się przekazuje za pomocą mediów. Czas przebudzić się z letargu i rozpocząć rozliczać WSZYSTKICH winnych za taki, nie inny stan rzeczy. Piękne zagranie zastosowali nasi politycy. Skłócili naród a skłóconymi ludźmi naprawdę łatwo się steruje. Na stanowiska w rządzie obsadzać ludzi mądrych i z odpowiednimi predyspozycjami, a nie kolesi partyjnych- często tylko po to, żeby miał okazję dorobić się na danym stołku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.