Facebook Google+ Twitter

Równi i równiejsi w polskiej lidze

Trybunał Piłkarski Polskiego Związku Piłki Nożnej podtrzymał decyzję Wydziału Dyscypliny w sprawie degradacji Widzewa Łódź. Do ponownego rozpatrzenia skierował natomiast sprawę Zagłębia Lubin.

Wydział Dyscypliny ukarał klub degradacją o jedną klasę rozgrywkową już w styczniu. Sześć punktów ujemnych na początku nowego sezonu oraz 35 tysięcy złotych do zapłaty. Taką cenę miał zapłacić zespół za korupcyjne działania Wojciecha S., który był wiceprezesem stowarzyszenia kierującego klubem. Włodarze łódzkiej ekipy czują się oszukani. Jak twierdzą mają silne argumenty, a Trybunał Piłkarski PZPN podtrzymał decyzję WD. Choć anulowano Widzewowi karę finansową, nikogo w klubie to nie satysfakcjonuje. Bogusław Sosnowski, prezes zespołu z al. Piłsudskiego zapowiada dalszą walkę i odwołanie się do Trybunału Arbitrażowego przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Jednak żadna z dotychczas zdegradowanych drużyn nic w PKOl-u nie wskórała. Czy uda się łodzianom? Zobaczymy.

Kontrowersje budzi natomiast decyzja Trybunału Piłkarskiego dotycząca Zagłębia Lubin. "Miedziani" tak jak Widzew zostali zdegradowani do drugiej ligi przez Wydział Dyscypliny. Jednak ich odwołanie zaakceptował TP PZPN. Sprawę mistrzów Polski skierowano do ponownego rozpatrzenia. Takie rozwiązanie motywowano tym, że nie ma wystarczających dowodów na pięć z dziewięciu zarzutów. To cztery udowodnione "przewinienia" klubu nie są wystarczającym powodem, żeby ukarać Lubinian? Widocznie dla ludzi związanych z PZPN nie. Cztery ustawione spotkania są traktowane z przymrużeniem oka. Podczas, gdy zespół Widzewa ponosi poważne konsekwencje, Zagłębiu daję się drugą szansę. Czyżby jakieś sympatie w strukturach związkowych? Widać na naszym piłkarskim podwórku są równi i równiejsi. Szkoda, bo w taki sposób nie zlikwiduje się w polskim futbolu korupcji oraz koleżeńskich układów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.