Facebook Google+ Twitter

Równy podział w polityce rolnej nie oznacza więcej pieniędzy?

Europoseł PiS Janusz Wojciechowski ogłosił "milowy krok na drodze do wyrównania dopłat" dla rolników, w ramach wspólnej polityki rolnej w UE. Tymczasem minister finansów Jacek Rostowski uważa, iż PiS dał się "wymanewrować" brytyjskim torysom.

 / Fot. Wikimedia CommonsSprawa dotyczy poprawki do raportu o przyszłości wspólnej polityki rolnej UE. Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy PiS, zgłosiła ją 29 czerwca. Jak twierdzi europoseł Janusz Wojciechowski jest to krok do zrównania wysokości dopłat dla wszystkich rolników w Unii Europejskiej. Minister Rostowski twierdzi, iż poprawka nie oznacza podniesienia kwoty dopłat dla rolników w biedniejszych krajach UE w tym w Polsce, lecz obniżenie kwot ich kolegom ze "starej" Unii. W praktyce ogłoszony sukces, według Rostowskiego nie oznacza żadnych zmian.

Polski minister finansów dodał, iż współpraca PiS z brytyjskimi torysami niesie zagrożenie dla naszego rolnictwa. Opowiadają się oni za otwarciem rynku dla krajów spoza UE, co sprawi, iż polskie rolnictwo stanie się jeszcze mniej konkurencyjne.

Źródło: Gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.