Facebook Google+ Twitter

Rozbieranie tylko na ekranie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-11-29 09:46

Na monitorach każdego lotniska trzeba będzie nakleić czarne paski, bo nowe skanery zdalnie "rozbiorą" każdego do rosołu.

Prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych lat na monitorach Ochrona będzie mogła nas dokładnie prześwietlić! / Fot. screen ze strony www.polskatimes.plochrony każdego lotniska - usytuowanych przy typowych bramkach kontrolnych - trzeba będzie nakleić czarne paski. Będą one ukrywać wstydliwe miejsca pokazujących intymne części ciała przechodzących osób. Bo nowe skanery zdalnie "rozbiorą" każdego do rosołu, obnażając wszystko, co podejrzane, ale skryte pod ubiorem.

Taki pomysł widzieliśmy już w komedii "Czy leci z nami pilot?". Ale emitery prześwietlające tzw. promieniami T stały się już rzeczywistością. O skonstruowaniu prototypowego urządzenia przenośnego do emisji promieni T poinformowali naukowcy z Argonne National Laboratory, placówki badawczej amerykańskiego Departamentu Energii.
Promieniowanie mikrofalowe wykorzystywane jest już powszechnie od około pół wieku. Promieniowanie rentgenowskie jeszcze dłużej. Teraz przyszła pora na promienie T, czyli fale elektromagnetyczne o długości od 0,1 do 10 teraherców.

Promienie terahercowe na skali mieszczą się pomiędzy mikrofalami a podczerwienią. W stosunku do promieni X, czyli rentgenowskich, nie jonizują atomów. A jonizacja (dodatkowa energia wybijanego elektronu) jest przyczyną uszkodzeń komórek, co może prowadzić do rozwinięcia się nowotworów.

Cały materiał przeczytasz na www.polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.