Facebook Google+ Twitter

Rozbito grupę handlującą papierosami. Straty państwa to 2 mln zł

Straż graniczna zatrzymała 13 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem papierosami z przemytu. Od 2013 r. grupa wprowadziła do obrotu co najmniej 150 tys. paczek papierosów.

 / Fot. BiOSGTrop prowadził z Podkarpacia na zachód Polski w okolice miejscowości Żary. Podejrzani to osoby w wieku od 22 do 56 lat. W grupie działała jedna kobieta, mieszkanka okolic Przemyśla. Siedem osób to mieszkańcy Podkarpacia. Pozostali to mieszkańcy województwa Lubuskiego.

- Proceder polegał na tym, że wyznaczone osoby skupowały na terenach przygranicznych papierosy od osób, które przewoziły je systematycznie w niewielkich ilościach zza wschodniej granicy. Następnie papierosy składowano w "dziuplach". Co pewien czas towar były transportowany na zachód Polski - wyjaśnia mjr Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Najprawdopodobniej krajem docelowym, gdzie trafiała kontrabanda były Niemcy.

- Kierownikiem grupy był 37-letni mieszkaniec pod przemyskiej miejscowości. On kierował grupą i m.in. decydował kiedy i za ile skupować towar - dodaje Pikor.

Funkcjonariusze dokonali ponad 30 przeszukań posesji, mieszkań i innych obiektów. Zabezpieczono ponad 7 tys. paczek nielegalnych papierosów, 5 kg krajanki tytoniowej, ponad 3,5 tys. euro, 24 tys. złotych oraz niewielkie ilości amfetaminy.

Część zatrzymanych osób jest znana pogranicznikom i była już wcześniej karana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.