Facebook Google+ Twitter

Rozdajemy bilety na Fotofestiwal w Łodzi! Odpowiedz na pytanie i wygraj

Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi rozpocznie się 6 i potrwa do 16 czerwca. Dla autorów W24 mamy 5 wejściówek i 2 karnety!

 / Fot. Materiały prasoweAby wygrać zaproszenie na Fotofestiwal, napiszcie w komentarzu jaki rodzaj zdjęć podoba Wam się najbardziej i wyjaśnijcie dlaczego. Najchętniej oglądacie portrety? A może wolicie zdjęcia artystyczne? Martwą naturę czy makrofotografię? Piszcie!

Na posty czekamy do 3 czerwca. Autorzy 5 najciekawszych uzasadnień otrzymają zaproszenia na Fotofestiwal!

Karnet za relację

Jeśli chcielibyście uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach festiwalowych, możecie otrzymać karnet. Co trzeba zrobić? Zadeklarować, że przeprowadzicie dla nas relację z tego wydarzenia :-)

Autor, którego wyłonimy, otrzyma 2 karnety na wszystkie dni festiwalowe - dla siebie i dla osoby towarzyszącej. Chętnych prosimy o wpisywanie się w komentarzach, z dopiskiem "karnet", również do 3 czerwca.

O Fotofestiwalu

Wystawa najważniejszych zdjęć opublikowanych w ciągu 30 lat istnienia magazynu "The New York Times" to punkt programu. I to dopiero początek. Między 6 a 16 czerwca w Łodzi będzie można zobaczyć ponad 30 wystaw, a na nich zdjęcia laureatów nagrody World Press Photo, kuratorski projekt artysty Joana Fontcuberty czy historia PRL w obiektywie fotografów-amatorów. Pojawią się też zdjęcia odnalezione niedawno w Mołdawii, wykonane w jednym z pierwszych polskich fotoautomatów przez bardzo kreatywnego młodzieńca.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w nowym centrum festiwalowym OFF Piotrkowska – pofabrycznym kompleksie w samym sercu Łodzi. Przez 10 dni, oprócz programowych wystaw, odbywać się tam będą warsztaty rodzinne, pokazy slajdów, uruchomiona zostanie czytelnia z wydawnictwami niedostępnymi w Polsce. To także premiera FotoSuperMarketu – targów zdjęć i sprzętu fotograficznego.

- Przyjazd na Fotofestiwal to wakacyjna podróż po świecie i podróż w czasie, bo wystawy takie jak The New York Times, zdjęcia z Gazety Wyborczej czy reportaż Jana Brykczyńskiego z bojkowskiej wsi na Ukrainie przenoszą nas w zupełnie inne przestrzenie - mówi Krzysztof Candrowicz, dyrektor festiwalu. W zeszłym roku z tego zaproszenia skorzystało 20 000 uczestników.

Festiwal organizuje corocznie konkurs Grand Prix, którego zwycięzca otrzymuje 10 000 zł. Wśród finalistów tej edycji znalazła się laureatka World Press Photo, Ilona Szwarc, finalista prestiżowego konkursu The Syngenta Photography Award, Jan Brykczyński, czy znany na całym świecie twórca z Wielkiej Brytanii, Nadav Kander (również zdobywca nagrody World Press Photo).

„The New York Times Magazine Photographs Tearsheets” to wystawa przygotowana przez wieloletnią edytorkę magazynu, Kathy Ryan. 40 fotografów przedstawi zdjęcia z najważniejszych współczesnych konfliktów, niesamowite krajobrazy po kataklizmach naturalnych, portrety gwiazd i ikon futbolu, reportaże z życia trzynastolatek, telemarketerów czy kobiet w wojsku, w sumie ponad 300 zdjęć, które w momencie publikacji wywoływały żywe dyskusje. Autorami fotografii są artyści znani na całym świecie: Sebastiăo Salgado, Nan Goldin, a także Paolo Pellegrin, Simon Norfolk i wielu innych.

Kolejną perełką programu jest wystawa kuratorska jednego z najbłyskotliwszych artystów i kuratorów – Joana Fontcuberty. Laureat The Hasselblad Award dla najbardziej wpływowego artysty 2013 tym razem zadaje pytanie „co to znaczy być artystą”? I zaprasza do współpracy artystów.

Program wzbogaca "Gazeta Wyborcza". Na jednej z wystaw będzie można obejrzeć zdjęcia Łodzi wykonane przez fotoreporterów w ciągu ostatnich 23 lat działania dziennika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Karnet - chętnie przejdę się na Fotofestiwal, bo uważam, że to ciekawa i wartościowa impreza (byłam w poprzednich latach). Mogę zrobić relację z wystaw, konferencji, spotkań itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.