Facebook Google+ Twitter

Rozdaliśmy bilety na styczniowe spektakle w Teatrze Studio

Dla naszych Autorów, którzy mają przynajmniej status Debiutanta w serwisie, mieliśmy bilety do Teatru Studio. Na zgłoszenia czekaliśmy do 30 grudnia, do godziny 10. Termin minął, bilety rozdane. Zobaczcie, kto tym razem pójdzie do teatru...

Dla Autorów Wiadomości24.pl Teatr Studio przygotował po 1 podwójnym bilecie na każdy z wymienionych poniżej terminów spektakli:

Jedną ręką
1.01.2011, godz. 19 - Beata Sobiecka
2.01.2011, godz. 19

Nienasycenie
6.01.2011, godz. 19 - Wojciech Janiszewski
9.01.2011, godz. 19 - Bartłomiej Graczak

Mała Narracja
15.01.2011, godz. 19
16.01.2011, godz. 19

Bilety do odbioru w dniu spektaklu, najpóźniej 30 min. przed przedstawieniem.

Informacje o spektaklach


"Jedną ręką" - reżyseria Anna Smolar

Występują:
 / Fot.  Teatr StudioJacek Poniedziałek (gościnnie), Paula Kinaszewska, Monika Obara, Elżbieta Piwek, Grażyna Rogowska (gościnnie), Anna Sroka (gościnnie), Izabela Szela, Stanisław Brudny, Krzysztof Skonieczny (gościnnie).


W lecie, w zaciszu ojcowskiego domu, tajemnice zgromadzonej na czas wakacji rodziny krzyżują się z tajemnicami Stanu, a relacje osobiste zmieniają się pod wpływem historycznych wstrząsów. Otoczony osobami reprezentującymi najwyższe władze państwowe starzejący się Ojciec staje w obliczu niezwykle poważnych oskarżeń (materiały prasowe).

Czas trwania: 120 minut (bez przerwy)

Nienasycenie - reżyseria
Tomasz Hynek


Występują:
Ewa Błaszczyk, Krzysztof Kwiatkowski, Mirosław Zbrojewicz, Karol Wróblewski, Szymon Rząca, Wiesław Cichy, Elżbieta Piwek, Monika Obara, Grażyna Rogowska, Monika Fronczek, Jacek Król
Krzysztof Strużycki, Janusz Stolarski, Stanisław Brudny, Mateusz Lewandowski.

 / Fot. R. Jaworski, Teatr StudioWitkacy, patron Teatru napisał dzieło nasączone po brzegi miłością w najrozmaitszych odmianach (cynicznej i zmysłowej, homoseksualnej, masochistycznej i sentymentalnej), w przerwach roztrząsając problemy filozofii, religii, sztuki, literatury – a wszystko to w oparach tzw. dopalaczy… Na końcu tej diabolicznej Witkacowskiej wizji pojawiają się Chińczycy z tabletką szczęścia i ideą „cofnięcia kultury”, zaś Polska występuje w tradycyjnej, nieustającej roli przedmurza Europy. Zbieżność faktów z dzisiejszą rzeczywistością jest zapewne całkowicie zamierzona, gdyż – jak napisał poważny badacz – „Zarówno los ‘nienasyconej’ życiem jednostki, jak społeczna panorama zostały w Nienasyceniu przedstawione najpełniej”.

Nienasycenie, powieść Witkacego, której pierwotny tytuł miał brzmieć „Obłęd” – to historia inicjacji młodego człowieka, jego erotycznych, intelektualnych i społecznych wtajemniczeń. Równocześnie jest to rodzaj „political fiction”, w której Polska występuje w tradycyjnej roli przedmurza Europy wobec najazdu unicestwiających kulturę Zachodu ... „Chińczyków” (materiały prasowe).

Mała narracja- spektakl Wojtka Ziemilskiego

 / Fot. K. Bieliński, Teatr StudioJesienią 2006 roku okazało się, że dziadek Wojtka Ziemilskiego, zasłużony wrocławianin hrabia Wojciech Dzieduszycki, przez wiele lat współpracował ze służbami bezpieczeństwa. Rodzina do dziś nie otrząsnęła się z tej wiadomości i próbuje dociec prawdy. Wojtek odpowiedział na tę sytuację inscenizacją w formie wykładu, łączącą osobistą opowieść, fakty historyczne, choreografię współczesną, wreszcie wielkie i małe narracje. Jego spektakl jest próbą skonfrontowania artystycznych wyborów artysty z historią, na którą nie miał żadnego wpływu.

W przyszłym roku „Mała Narracja” Wojtka Ziemilskiego zostanie zaprezentowana w ramach najważniejszego w Rosji festiwalu teatralnego „Złota Maska”. W ramach programu pozakonkursowego przedstawiony będzie projekt „Teatr Polski w Moskwie”. W rosyjskiej stolicy zostaną zaprezentowane spektakle „Apollonia” Krzysztofa Warlikowskiego, „Persona. Marilyn” Krystiana Lupy, „T.E.O.R.E.M.A.T.” Grzegorza Jarzyny, „Babel” Mai Kleczewskiej, oraz "Mała Narracja" Wojtka Ziemilskiego. Nowy projekt wystartuje w marcu 2011 roku. jest realizowany we współpracy z Ministerstwami Kultury Rosji i Polski oraz Instytutem Adama Mickiewicza.

W przedstawieniu wykorzystano zdjęcia i fragmenty nagrań spektakli: Visita guiada reż. Cláudia Dias, Jérôme Bel reż. Jérôme Bel, Self Unfinished reż. Xavier Le Roy, I Am Here reż. João Fiadeiro, Where We Are And What We Live For reż. Neil Simon Bowes oraz fragmenty książki O pewności Ludwiga Wittgensteina .

Czas trwania: 50 minut

Czytaj też:
Wojtek Ziemilski: Mała narracja nie jest moim scenicznym katharsis
Hrabia-agent? Recenzja Małej narracji w Teatrze Studio
Mała narracja w Teatrze Studio. Wnuk o grzechu hrabiego Dzieduszyckiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Witam , jeżeli nie ma chętnych na zaproszenia do teatru to chętnie skorzystam z zaproszenia na sztukę " Jedną ręką" - 2 stycznia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo , bardzo !!! dziękuję za bilety

Komentarz został ukrytyrozwiń
Monika Rogut
  • Monika Rogut
  • 29.12.2010 13:13

Jejku teatr rozdaje bilety a tak mało chętnych..
Będę siedzieć, oglądać i pisać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście 9 stycznia o 19. Dobrze, że mam osobę, która ma rękę na pulsie jeśli chodzi o moje potknięcia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
z
  • z
  • 28.12.2010 12:03

fajnie sobie usiadła

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie, że pan Bartłomiej rozochocił się i znów napisze recenzję, bo mam nadzieję, że otrzyma bilety na 9 stycznia (nie grudnia, jak omyłkowo napisał).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo chętnie skorzystam " Nienasycenie " - termin dowolny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam, chętnie po raz drugi zabawię się w recenzenta spektakli. Poprzedni spektakl naprawdę nam się podobał i jestem pewien, że "Nienasycenie" 9 grudnia o 19 również będzie świetny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.