Facebook Google+ Twitter

Rozdanie Telekamer już 4 lutego

Już 4 lutego odbędzie się rozdanie Telekamer „TeleTygodnia”. Galę poprowadzą Grażyna Torbicka i Artur Żmijewski. Podczas gali Złotą Telekamerę dostanie dziennikarz Kamil Durczok, laureat trzech Telekamer.

 / Fot. screen ze strony www.telekamery.plJuż po raz 11. zostaną rozdane nagrody Telekamery „TeleTygodnia”. Telekamery zostaną rozdane w 10 kategoriach. W tym roku zrezygnowano z kategorii Kabarety, a nową kategorią jest komentator sportowy. Zostanie wręczona także statuetka Złotej Telekamery, w tym roku otrzyma ją szef Faktów TVN, dziennikarz i publicysta Kamil Durczok, który w poprzednich latach został już laureatem 3 Telekamer. Na kandydatów można głosować za pomocą SMS-ów do końca stycznia, a za pośrednictwem strony internetowej do 30 stycznia, natomiast czas nadsyłania kartek mija 27 stycznia. W tym roku gościem specjalnym Gali będzie Melanie Giffith. Krótkie charakterystyki osób nominowanych.

Kategoria: INFORMACJE


Jarosław Gugała - dziennikarz telewizyjny i dyplomata, były ambasador Polski w Urugwaju. Po powrocie z placówki rozpoczął pracę w Polsacie, prowadzi program informacyjny „Wydarzenia”, a także
program „Poranek w TOK FM” w radiu TOK FM.
Iwona Kutyna - prezenterka telewizyjna, prowadzi Panoramę w TVP 2 oraz od 2007 roku również Wiadomości w Programie I Polskiego Radia.
Justyna Pochanke - dziennikarka telewizyjna telewizji TVN i TVN 24. Prowadzi główne wydanie Faktów, jednocześnie pełniąc funkcję szefa prezenterów TVN 24, a także autorski program Magazyn 24 Godziny.
Anita Werner - dziennikarka telewizyjna TVN i TVN 24. W przeszłości wokalistka zespołu Marcu oraz aktorka, zagrała główną rolę w filmie „Słodko-gorzki” w reżyserii Władysława Pasikowskiego.
Małgorzata Wyszyńska - dziennikarka, prezenterka głównego wydania Wiadomości w TVP 1. Od 2006 roku prowadzi autorski program „Wolna sobota” w radiu VOX w każdą sobotę.

Kategoria: KOMENTATOR SPORTOWY


Przemysław Babiarz - dziennikarz i komentator TVP 1, specjalizuje się w komentowaniu pływania, lekkoatletyki i łyżwiarstwa figurowego. Prowadzi również „Pytania na śniadanie”. Można było go oglądać w I edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”.
Mateusz Borek - komentator pracujący w Eurosporcie oraz Polsacie Sport, specjalizuje się głównie w piłce nożnej. Według gazety Fakt z czerwca 2007 roku, najlepszy komentator w Polsce.
Andrzej Borowczyk i Mateusz Sokół - duet komentujący dla telewizji nSport wyścigi Formuły 1
Piotr Salak i Paweł Wilkowicz - duet dziennikarzy, prezenterów TVN 24, prowadzą wspólnie na antenie TVN 24 program Orange Ekstraklasa.
Włodzimierz Szaranowicz - dziennikarz, prezenter od zawsze związany z Telewizja Polską specjalizuje się w komentowaniu takich dyscyplin, jak: koszykówka, lekka atletyka, boks i w narciarstwo klasyczne ze szczególnym uwzględnieniem skoków narciarskich. Prowadzi również program „Pytanie na śniadanie”. Znany również jako juror programu "Gwiazdy tańczą na lodzie"

Kategoria: SERIAL OBYCZAJOWY


- "Barwy szczęścia"
- "Klan"
- "Na Wspólnej"
- "Pierwsza miłość"
- "Plebania"

Kategoria: SERIAL KOMEDIOWY


- "Faceci do wzięcia"
- "I kto tu rządzi"
- "Niania"
- "Ranczo"
- "Świat wg Kiepskich"

Kategoria: AKTORKA


Agnieszka Dygant - aktorka teatralno-filmowa, znana głównie z filmów „Niania”, „Na dobre i na złe” i „Fala zbrodni”. W 2007 roku została nagrodzona Złotymi Podkowami cieszyńskiego Festiwalu Wakacyjne Kadry.
Urszula Grabowska - aktorka teatralno-filmowa,znana z ról Patrycji w „Na dobre i na złe”, Marty w „Magdy M”, obecnie można ją oglądać na antenie Polsatu, w filmie „Tylko miłość”, wciela się w postać Sylwii. Związana z Teatrem Bagatela w Krakowie.
Anna Guzik - znana jako Hela lub Żaneta z filmów „Hela w Opałach” i „Na Wspólnej”, zdobywczymi kryształowej kuli szóstej edycji „Tańca z gwiazdami” oraz zwyciężczyni programu „Po prostu taniec”. Związana z Teatrem Polskim w Bielsku- Białej.
Teresa Lipowska - w ostatnim czasie znana jako Babcia Basia z serialu „M jak Miłość”. Obecnie na emeryturze, ale nadal można ja oglądać w Teatrze Syrena w Warszawie.
Ilona Ostrowska - aktorka filmowa i teatralna, związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Ogromną popularność przyniosła jej rola Lucy Wilskiej w filmie „Ranczo” oraz „Ranczo Wilkowyje”.

Kategoria: AKTOR


Tomasz Kot - aktor filmowy, swoją popularność zawdzięcza m.in. grze w serialu „Niania”, jako Maks Skalski, wcielił się także w postać Ryśka Riedla w filmie „Skazany na bluesa”. Dubbingował postać Romantixa w Asterix na Olimpiadzie 2008 roku.
Mikołaj Krawczyk - popularność przyniosła mu rola Pawła Krzyżanowskiego w serialu „Pierwsza Miłość”. Można było go podziwiać również w ostatniej edycji programu „Jak oni śpiewają”
Paweł Małaszyński – aktor grający w serialach „Magda M.”, „Oficer” i „Oficerzy”. Nie dawno można było go oglądać w serialu „Twarzą w twarz”, gdzie grał główną rolę razem z Magdaleną Walach. Na dużym ekranie zadebiutował w „Świadku koronnym”, zagrał też w „Katyniu” Andrzeja Wajdy.
Robert Więckiewicz - popularność aktorowi przyniosła rola Blachy w „Świadku koronnym” oraz w serialu „Odwróceni”. Laureat nagrody dla najlepszego aktora podczas XXXII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (za rolę w filmach "Wszystko będzie dobrze" oraz "Świadek koronny").
Cezary Żak - aktor znany szczególnie z roli w serialach telewizyjnych „Ranczo” i „Miodowych latach”. Związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie.

Kategoria: PUBLICYSTYKA


Tomasz Lis - dziennikarz, który był już prawie we wszystkich największych polskich stacjach telewizyjnych, rozpoczynał swoją karierę w TVP 1, później przeszedł do Faktów TVN, następnie prowadził Wydarzenia w Polsacie i program „Co z Tą Polską”, po 11-tu latach rozłąki powrócił do Telewizji Polskiej, gdzie
poprowadzi i program autorski.
Michał Olszański - z wykształcenia pedagog, obecnie prowadzi „Pytanie na śniadanie” oraz program „Ekspress Reporterów”, jest również dziennikarzem radiowej Trójki.
Bogdan Rymanowski - dziennikarz TVN i TVN 24, prowadzi „Magazyn 24 Godziny” oraz autorski program „Kawa na ławę”. W 2007 roku został laureatem nagrody im. Dariusza Fikusa, w kategorii twórca w mediach. Otrzymaną nagrodę (25 tysięcy złotych), następnie przekazał ją niepełnosprawnemu Januszowi Świtajowi.
Tomasz Sekielski i Andrzej Mrozowski - dziennikarze telewizji TVN prowadzący autorski program „Teraz My”. Znani z ciętego języka dla polityków, potrafią wyciągnąć „wszystkie brudy” na stół.
Kuba Strzyczkowski - dziennikarz Trzeciego Programu Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej,
prowadzący coroczne licytacje "Pocztówka do Świętego Mikołaja" na antenie "Trójki".

Kategoria: ROZRYWKA


Katarzyna Cichopek i Krzysztof Ibisz - prowadzący program na antenie Telewizji Polsat „Jak Oni śpiewają”
Robert Janowski - prowadzący program „Jaka to melodia” na antenie TVP 1 oraz program „Wasza muzyka” na antenie radia RMF FM.
Szymon Majewski - prowadzący program „Szymon Majewski show” na antenie TVN.
Tatiana Okupnik i Maciej Kurzajewski - prowadzący program „Gwiazdy tańczą na lodzie” w telewizyjnej dwójce.
Kinga Rusin - zwyciężczyni czwartej edycji programu „Taniec z gwiazdami”, prezenterka „Dzień dobry TVN” oraz prowadząca program „You can dance”.

Kategoria: MUZYKA


Doda- w przeszłości wokalistka związana z zespołem Virgin, obecnie występuje jako Doda. Wylansowała przeboje m.in. Katharsis, znana z programu „Gwiazdy tańczą na lodzie” – była jurorką.
Feel - katowicka grupa muzyczna. Popularność zyskali dzięki piosence „Jest już ciemno”. Zdobyli dwa słowiki podczas ostatniego Festiwalu w Sopocie. Zespół Feel wylansował także drugi przebój „No pokaż na co Cię stać”.
Edyta Górniak - ostatnio na rynku pojawiła się jej nowa płyta Pt ”EKG” - która stała się już platynowa. Znana również jako jurorka programu „Jak Oni śpiewają”.
Myslovitz - grupa z Mysłowic. W 2008 roku zrobili sobie przerwę od grania - zawiesili działalność zespołu na rok. W 2006 roku wydali album Happiness Is Easy na którym znajduje się przebój „Mieć czy być”, który zyskał miano hitu.
Justyna Steczkowska – w zeszłym roku wydała płytę "Daj mi chwilę", która pokryła się platyną. Brała udział również w szóstej edycji programu „Taniec z gwiazdami”, gdzie zajęła drugie miejsce.

Kategoria: SERIAL KRYMINALNY i SENSACYJNY- "Fala zbrodni"
- "Kryminalni"
- "Pitbull"
- "Tajemnica twierdzy szyfrów"
- "Twarzą w twarz"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Lucy, ja to nie wiem, co Ty taka krytyczna się zrobiłaś;]

moze lepiej zagłosować na Barwy szczęścia????

aaaaaaaaaaaaaaa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie widzę sensu umieszczania całej listy nominowanych. Każdy zainteresowany może przecież wejść na stronę internetową Telekamer.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.