Facebook Google+ Twitter

Rozdano nagrody "Dobroczyńca Kultury Polskiej" za rok 2008

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-27 21:13

W kategorii "Sponsor" wyróżniono Bank BPH i Grupę Żywiec. Statuetki w kategorii "Ofiarodawca" przypadły Fundacji Orange i Ronaldowi S. Lauderowi. Za najlepszego opiekuna medialnego jury uznało czasopismo The Warsaw Voice.

Wręczając nagrody - minister kultury Bogdan Zdrojewski podziękował mecenasom, ale też obdarowanym, bo ci jak podkreślił minister zdołali stworzyć marki rozpoznawalne w kulturze.

Tygodnik The Warsaw Voice został nagrodzony za propagowanie kultury wysokiej oraz promowanie wydarzeń kulturalnych w Zamku Królewskim. Andrzej Jonas redaktor naczelny czasopisma, odbierając nagrodę podkreślił, że polska kultura jest tym, co najwdzięczniej prezentuje się cudzoziemcom.

Amerykański biznesmen i filantrop Ronald S. Lauder otrzymał nagrodę za finansowanie prac konserwatorskich w dawnym obozie Auschwitz II Birkenau. W imieniu laureata nagrodę odebrał Piotr Cywiński - dyrektor muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu. Jak podkreślił - Ronald Lauder jest osobą która wspiera muzeum regularnie od ponad dwudziestu lat. Nigdy nie poprosił, aby go w jakikolwiek sposób upamiętniono, co jest rzeczą niezwykłą we współczesnym kulturalnym "fundrisingu" - dodał dyrektor muzeum.

Bank BPH SA otrzymał nagrodę za sponsorowanie m.in. Światowego Dnia Książki, a Grupa Żywiec za wsparcie festiwalu Teatralnego Malta. Fundację Orange nagrodzono za współfinansowanie zakupu kolekcji Poczty Polowej, oraz sfinansowanie Wirtualnego Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.