Facebook Google+ Twitter

Rozdano pierwsze w tym roku pieniądze na odbudowę po powodzi

Pierwsze promesy trafiły do Małopolski. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało na potrzeby województwa środki w wysokości 183 mln 250 tys. zł. Samorządy oszacowały zapotrzebowanie na ponad 570 milionów.

170 promes na kwotę 183 mln 250 tys. złotych dla samorządów z Małopolski / Fot. Sławomir OstrowskiPrzyznana kwota jest największą ze wszystkich przyznanych kiedykolwiek województwu Małopolskiemu na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pieniądze trafią do 170 samorządów (153 gminy, 16 powiatów oraz do samorządu wojewódzkiego).

Największą pomoc otrzymają powiaty: nowosądecki (15 mln zł), nowotarski (6,6 mln zł) oraz tarnowski (6,2 mln zł) oraz gminy: Szczurowa (8,4 mln zł) i Borzęcin (6,1 mln). Samorządowi województwa przyznano 20 mln złotych.

Przedstawiciele większości z 170 samorządów, którym przyznano promesy / Fot. Sławomir OstrowskiMinister Jerzy Miller poinformował przybyłych na spotkanie samorządowców, że wszystkie środki które uda im się zaoszczędzić realizując remonty, dzięki korzystniejszym rozstrzygnięciom przetargów na ich realizację, pozostaną w ich dalszej dyspozycji do spożytkowania na kolejne inwestycje.

Przyznane środki mają posłużyć usuwaniu szkód powstałych w latach 2008-2010 i są one przekazywane samorządom dopiero po wyłonieniu wykonawców inwestycji na które zostały przyznane i podpisaniu umów z wojewodą małopolskim.

Po spotkaniu z samorządowcami w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim minister MSWiA Jerzy Miller poinformował dziennikarzy, że przekazana dziś kwota pochodzi z rezerwy celowej budżetu państwa na rok 2011 i stanowi część większej kwoty przeznaczonej na ten cel, która wynosi 1 mld 400 mln zł. Nie są to jedyne środki jakimi na ten cel ma dysponować państwo ponieważ Polsce zostało przyznane 108 mln euro z Unii Europejskiej.
Wojewoda małopolski Stanisław Kracik zamyślony nad jedną z przyznanych promes / Fot. Sławomir OstrowskiMinister MSWiA Jerzy Miller wręcza promesę / Fot. Sławomir OstrowskiMinister MSWiA Jerzy Miller wręcza promesę / Fot. Sławomir OstrowskiMinister MSWiA Jerzy Miller wręcza promesę / Fot. Sławomir OstrowskiNa widok przyznanej kwoty niejeden wójt i burmistrz popadał w zadumę / Fot. Sławomir Ostrowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

ja też boję się by ich nie zmarnowano. Powodzianie potrzebują ich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.02.2011 21:26

Pozostaje tylko jedna kwestia, czy te środki zostaną odpowiednio zagospodarowane i czy już przy wiosennych roztopach nie będzie powtórki z poprzednich lat. Co do artykułu, ciekawa informacja 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podzielam zdanie przedmówcy. /5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobra wiadomość, i bardzo dobrze przekazana. Gratuluję Sławku, dobra robota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobra wiadomość. Miejmy nadzieję, że te skromne środki zostaną wykorzystane z maksymalnym pożytkiem dla poszkodowanych. I mam nadzieję, że na przyszłość Państwo ubezpieczy się od podobnych kataklizmów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.