Facebook Google+ Twitter

Rozdano statuetki Polaka Roku w Irlandii

Podczas Wielkiej Gali w Dublinie, 19 marca 2011 roku, która odbyła się w Teatrze Liberty Hall, stowarzyszenie Polish Community in Ireland wręczyło po raz pierwszy w historii, statuetki “Polaka Roku 2010”

Najważniejsze wyróżnienia otrzymali: w kategorii Biznes: Wojciech Wrona - Polish Businness Club, Osobowość - Wojciech Białek - Centrum "Together-Razem" Cork, Kultura - Krzysztof Wiśniewski - WaterPol - Polska Szkoła w Waterford, Nauka - Marcin Szczerbiński - Centrum "Together-Razem", Młody Polak - Mirosław Karczmarczyk - komendant 87. Polskiego Szczepu w Dublinie.

Wyróżniono również dwoma tytułami “Wybitna Osobowość” rektora Wyższej Szkoły Biznesu - National Luis University dr Krzysztofa Pawłowskiego, oraz koordynatora Polskiego Lobby Przemysłowego prof. dr hab. Pawła Sorokę.

Stowarzyszenie Polish Community in Ireland wręczyło również specjalne wyróżnienia dla Sportowca Roku: Radosława Szagańskiego i Marcina Klinkosza. W kategorii Nauka wyróżnienie trafiło do Moniki Cimochowskiej, Dziennikarz: Tomasza Wybranowskiego, Kultura: Magdaleny Wrońskiej-Sudoł i Justyny Cwojdzińskiej, Biznes:Krzysztofa Godlewskiego i Huberta Gockwi. Tytuł Honorowego Ambasadora Kultury Polskiej przyznano prof. Maciejowi Smoleńskiemu

Konkurs był przeprowadzony według zasad innego, organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, - Teraz Polska z którą stowarzyszenie podpisało umowę na organizację Konkursu Wybitny Polak w Irlandii. Kiedy okazało się iż Konsulat RP oraz Ambasada RP w Dublinie mają inną wizję, co do Konkursu przeprowadzanego przez niezależne stowarzyszenie, Zarząd Polish Community in Ireland postanowił zmienić nazwę konkursu na Polak Roku, co nie umniejsza rangi tego wyróżnienia. Informacje o zmianie formuły konkursu pojawiły się na stronie internetowej stowarzyszenia. Dodać należy iż Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego nie zarwała umowy na przeprowadzenie tego konkursu. Konkurs Polak Roku organizowany jest od lat w innych krajach, takich jak: Litwa , Belgia, Szwecja, Emiraty Arabskie i nie zawsze pod patronatem placówek dyplomatycznych. Ale czy o patronackie logo chodzi? Z całą pewnością organizatorom i biorącym udział w konkursie byłoby miło gdyby placówki dyplomatyczne wspierały takie akcje. Niemniej jednak mamy nadzieję, że nasz wysiłek i praca włożone w to by uhonorować tych z nas, którzy aktywnie działają będą miały pozytywny efekt.

Kandydaci zgłoszeni przez różne środowiska i organizacje z całej Irlandii, to osoby, które rzeczywiście zasłużyły na te wyróżnienia swoją ciężką społeczną pracą i promocją polski, oraz polskiej kultury na terenie Irlandii.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tak wspaniałej uroczystości oraz przybyłym na tę galę osób z odległych zakątków Irlandii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mariusz Chowaniec
  • Mariusz Chowaniec
  • 20.06.2012 23:01

Bogdan dziękuje Ci bardzo. Jesteś naprawdę fantastycznym człowiekiem. Niech Bóg Ci błogosławi

Komentarz został ukrytyrozwiń
Damian Wójcik
  • Damian Wójcik
  • 25.03.2011 14:24

Gratulacje dla laureatów a zwłaszcza dla ciebie Wojtku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.