Facebook Google+ Twitter

Rozdzieleni przez wojnę bliźniacy spotkali się po 68 latach

Jest w Polsce Biuro zajmujące się poszukiwaniem ludzi którzy zaginęli w wyniku wojny, migracji, konfliktów zbrojnych czy też klęsk żywiołowych. Nie zawsze te poszukiwania są skuteczne, tym razem, po 68 latach, udało się odnaleźć rodzeństwu.

Połączenie bliźniaków po 68 latach / Fot. Polski Czerwony KrzyżJest w Polsce Biuro zajmujące się poszukiwaniem ludzi, którzy zaginęli w wyniku wojny, migracji, konfliktów zbrojnych czy też klęsk żywiołowych. Nie zawsze te poszukiwania są skuteczne. Tym razem, po 68 latach, udało się odnaleźć rodzeństwu.
Kilka dni temu na Lotnisku Chopina w Warszawie miało miejsce niezwykłe spotkanie dwóch braci – bliźniaków, którzy zobaczyli się pierwszy raz po 68 latach rozłąki.

Było to bardzo wzruszające spotkanie. Bliźniacy przyszli na świat w 1945 roku w Niemczech. Ich matka po urodzeniu ciężko zachorowała i była przenoszona do różnych placówek medycznych. Zaś w 1947 roku chłopcy zostali przywiezieni do Polski i umieszczeni w Domu Dziecka, z którego trafili do różnych domów adopcyjnych.

Jeden z braci w wieku 18 lat dowiedział się, że jego biologiczna matka szukała jego oraz jego brata bliźniaka. Zgłosił się on do Biura Informacji i Poszukiwań Polskiego Czerwonego Krzyża i prosił o odnalezienie swojej rodziny.

W tamtych czasach udało się jedynie dowiedzieć że matka zmarła w Niemczech w 1952 roku, lecz nie udało się niczego ustalić o drugim chłopcu. Ślad po nim zaginął – relacjonuje Polski Czerwony Krzyż.

W latach 70. poszukujący wyjechał i założył rodzinę w Stanach Zjednoczonych. Przełom w tej sprawie miał miejsce w 2014 roku, gdy do Biura zgłosiła się młoda kobieta, która chciała wyjaśnić historię swojego ojca oraz poznać informacje na temat jej dziadków.

Szukając informacji, natrafiła na dokumenty z Domu Dziecka, z których wynikało że jej ociec miał brata bliźniaka. Ta informacja była bardzo szokująca. Biuro Informacji i Poszukiwań PCK bardzo szybko połączyło obie sprawy i z pomocą Amerykańskiego Czerwonego Krzyża (ang. American Red Cross ) udało się tę sprawę rozwiązać.

Bracia George i Lucjan po 68 latach spotkali się po raz pierwszy na Lotnisku Chopina w Warszawie. Mimo że rozdzieliły ich skutki wojny, a swoje życie spędzili w rożnych krajach ich spotkanie w hali przylotów było bardzo wzruszające, a ich życie od tego momentu już nie będzie takie samo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.