Facebook Google+ Twitter

Rozejm w Gazie możliwy przy wstrzymaniu dostaw broni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-06 16:41

Izrael przedstawił warunki zawieszenia broni w Strefie Gazy i przekazał je wczoraj prezydentowi Francji, a dzisiaj ogłosił na konferencji prasowej.

Izrael mówi, że jakikolwiek rozejm będzie możliwy dopiero wtedy, gdy zostaną zablokowane dostawy broni i amunicji dla Hamasu, która według władz izraelskich jest przerzucana tunelami między Egiptem a Strefą Gazy.

W związku z tym Izrael musi mieć gwarancje, że nie będzie już żadnych dostaw broni dla palestyńskiej organizacji - mówił Mark Regew, rzecznik rządu. Dodał również, że w czasie zawieszenia broni Hamas sprowadził rakiety o zasięgu 40 kilometrów. Wcześniej w kierunku Izraela odpalał rakiety o zasięgu 20 kilometrów.

Izrael od początku ofensywy w Strefie Gazy odrzucał możliwość zawarcia rozejmu z Hamasem. Zapowiadał, że jego celem jest rozbrojenie tej organizacji i przejęcie kontroli na terenami wykorzystywanymi przez nią do odpalania rakiet na izraelskie miasta.

Armia bombarduje też tunele miedzy Egiptem a Strefą. Z jej informacji wynika, że zburzyła ich już kilkadziesiąt.

Izraelska armia od dwunastu dni prowadzi operację militarną przeciwko Hamasowi. Dotychczas w walkach zginęło pięciu żołnierzy i około sześciuset Palestyńczyków.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.