Facebook Google+ Twitter

Rozenek: Za pedofilię musi zapłacić Kościół!

Rzecznik Episkopatu Polski stwierdził, iż za krzywdy popełnione przez księży powinni odpowiadać oni sami, a nie instytucja Kościoła. Ruch Palikota takiemu rozwiązaniu mówi stanowcze "nie".

Rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski, ksiądz Józef Kloch podczas briefingu na rozpoczęcie 357. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, 13 bm. w Warszawie. Biskupi będą dyskutować m.in. nad dokumentem społecznym KEP, finansowaniem Kościoła, / Fot. PAP/Grzegorz Jakubowski"Wszędzie na świecie to Kościół katolicki zadośćuczynił ofiarom księży pedofilów i tak samo powinno być w Polsce. Będziemy się starali, aby Kościół się w tej materii nie wywinął od odpowiedzialności" - powiedział rzecznik Ruchu Palikota. Poseł zaznacza, że Episkopat zdając sobie sprawę ze skali problemu, próbuje przenieść odpowiedzialność z instytucji kościelnej na poszczególnych księży. Kościół jako instytucja nadzwyczaj bogata, musi ponosić odpowiedzialność finansową za czyny, które popełniają księża pedofile, dodaje Rozenek.

Z Kolei poseł Sławomir Kopyciński przypomniał, że Ruch Palikota złożył w Sejmie projekt ustawy mający zlikwidować Fundusz Kościelny. Tę konieczność motywuje
brakiem jakichkolwiek powodów, dla których odszkodowania za mienie utracone w PRL-u miałoby być wciąż wypłacane. Według posła mienie to zostało zwrócone w czasie, gdy pracowała Komisja Majątkowa. Kopyciński apelował do Episkopatu Polski, aby nie blokował tego projektu. Dlaczego?

"W tej wielkiej skali kilkudziesięciu miliardów złotych, które zostały przekazane przez państwo Polskie stronie kościelnej, 90 mln złotych nie powinno budzić tak wielkich emocji. W tej sprawie chodzi tylko o poczucie sprawiedliwości społecznej" - tłumaczy poseł.

Obecny także na konferencji Armand Ryfiński apelował do premiera Donalda Tuska o to, aby ujawnił stenogramy z posiedzeń wspólnych Episkopatu i rządu po to, aby społeczeństwo mogło poznać wspólne wypracowane stanowisko. Posłowie dodali także, iż ich celem nie jest walka z wiernymi, ale z patologią, która szerzy się w Kościele.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Andrzej Bogacz
 • Andrzej Bogacz
 • 19.03.2012 15:47

Niech płaci kościól jako agenda Watykanu. Książęta KRK uważają, że każdy kto wypowiada krytyczne uwagi pod adresem Watykanu "atakuje kościół". Bulwersująca jest uległość władz Polski wobec obcego i wrogiego nam państwa totalitarnego, jakim jest Watykan, które narzuciło Polsce wielce niekorzystny i kosztowny dla nas konkordat, na domiar złego wywija sie od odpowiedzialności za swoje przestępstwa.
Cały majątek KRK w Polsce nie jest już własnością Polaków. To jest majątek Watykanu, z którego to Watykan w pełni korzysta, aby uzupełnić malejące wpływy z USA, Niemiec i innych państw, które zmądrzały i przestały dawać się wykorzystywać. Zamiast wysyłać pieniądze do Watykanu niech płacą odszkodowania za swoich urzędników, czyli księży. Państwo polskie płaci za błedy swojego aparatu.
Watykan żyje tylko z tego co mu się uda wyłudzić od innych państw lub zarobić na machinacjach finansowych. Jest to wyjątkowo antypatyczny twór, który ma na sumieniu największą ilość przestępstw przeciwko ludzkości

Komentarz został ukrytyrozwiń
MK
 • MK
 • 15.03.2012 08:30

Tusk jako agent Rosji, niedługo zapłaci za zrujnowanie Polski i zdradę naszych interesów......

Komentarz został ukrytyrozwiń
-ono-
 • -ono-
 • 15.03.2012 08:00

Brawo Rozenek!!! i o to chodzi !!! dosyć hipokryzji i hipokrytów kryjących się za tarczą wiary. I tak trzymajcie, to przyszłe wybory macie wygrane.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 15.03.2012 05:11

niech płacą klechy tyle nakradli,że mają z czego może Palikot coś zmieni bo obecny rząd tylko dofinansowuje tych darmozjadów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tom
 • Tom
 • 14.03.2012 23:21

Mają rację.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 14.03.2012 22:10

Rozenka palanta składanego na zawiasach, trudno nawet komentować. Na retoryce antykościelnej ci durnie z Ruchu Palikota ,skończą jak Partia Przyjaciół Piwa. Ale to nie moje zmartwienie ,durniom z PO i RP,należy pomachać bo niszczą nasz kochany kraj!

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
 • konio
 • 14.03.2012 21:22

"Walka z patologią,która szerzy się w kościele"
Ruchowi Palikota należą się gratulację za awans jaki sobie uczynili.Stali się przyzwoitką kościoła.
Będą pilnować klechy aby spali z rączkami na kołderce?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.