Facebook Google+ Twitter

Rózga w imię kopmpleksów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-08 14:34

Rózga w imię Boże - rózgą w imię kompleksów. By forma nie przysłaniała treści, "po polskiemu" interpretacja przekazu Pana Wacławika dla wykształconych i nie wykształconych, mentalnie skrajnych środowisk i opozycji.

 / Fot. W24Wacławik pokłada nadzieję w naszej mentalności? Ułomności? A może to wiara w tępy, niewykształcony naród? Trudno się słucha, choć na szczęście prosto analizuje ku pokrzepieniu i wierze w siebie!

„Zarzuty stawiane tym książkom nie odpowiadają faktycznemu ich przesłaniu, którym jest mądre i świadome wychowanie dzieci w miłości i dyscyplinie, o jakiej mówi Pismo Święte" - cytując Piotra Wacławika. "Biblijne nauczanie jest w tej mierze jednoznaczne: dzieci powinny być nie tylko wychowywane z miłością w poszanowaniu Bożych zasad, Bożej moralności, właściwych granic, ale i właściwie przygotowane przez trening, by osiągać stawiane im cele wychowawcze. Trening ma kluczowe znaczenie w osiąganiu celów, tak jak to ma miejsce choćby w szkoleniu sportowców, lekarzy, policjantów czy sędziów. Biblijne zasady nauczania dzieci samokontroli i samodyscypliny (zwane w języku biblijnym karceniem) nie mają nic wspólnego z powszechnie rozumianym karaniem”.

Bez zbędnych wywodów ideologicznych, filozoficznych rozważań, polski naród naprawdę po polsku rozumie. Bezdyskusyjnie! Nadajemy prostym słowom inne brzmienie, dla poczucia sensu, który brnie w coraz większy bezsens. Zmieniamy ich znaczenie, przewartościowujemy dogodnie do sytuacji. I nieważne, że przewartościowane dla wygody deformują nas samych. Najgorzej jest, gdy uwierzymy, że w czarnym kolorze jest odcień bieli i zapragniemy więcej innowacji myśli... A później jest już tylko człowiek uwikłany we własne sidła.

By forma nie przysłaniała treści, "po polskiemu" interpretacja przekazu Pana Wacławika dla wykształconych i niewykształconych, mentalnie skrajnych środowisk i opozycji: Bić nie tylko można, bić dzieci trzeba! Bić każe także Pismo Święte!
(Monika Drobińska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.