Facebook Google+ Twitter

Rozkład PKP wygodny dla pracowników, a nie pasażerów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-06 15:35

Koleje Mazowieckie chcą zmienić rozkład pociągów, gdyż zdaniem zarządu niektóre pociągi są dopasowane do potrzeb pracowników spółki, a nie pasażerów.

Jakub Majewski, prezes Kolei Mazowieckich jako przykład podaje poranny pociąg relacji Bobrowniki - Warszawa. Na stacji początkowej wsiada kilku działaczy kolejowych i aż do Skierniewic ten lokomotywa jedzie prawie pusta.

W rozkładzie znajdują się też pociągi, które jeżdżą okrężną drogą. Przeciętny pasażer nie korzysta z takiego połączenia bo podróż trwa zbyt długo. W takich pociągach podróżują przede wszystkim pracownicy kolei. Mają oni 99-procentową zniżkę na przejazdy zatem te przejazdy są nierentowne.
Jakub Majewski powiedział, że przygotowywany jest nowy rozkład jazdy, który ma uporządkować tę sytuację. Powiedział jednak, że jeszcze na etapie przygotowań pojawiły się głosy sprzeciwu wobec planowanych zmian. Zgłosili je pracownicy spółki.

Kolejarz z Puław przyznał, że niektóre trasy są dopasowane do potrzeb pracowników kolei. Nie można jednak mówić o prywacie, o czym ma świadczyć fakt, że musi godzinę czekać na dworcu w Warszawie, żeby wrócić po pracy do domu.

Pierwsze zmiany w rozkładzie taboru Kolei Mazowieckich mają być wprowadzone na początku przyszłego roku. Zarząd zakłada, że ostateczny plan jazdy pociągów zacznie obowiązywać w 2011 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.