Facebook Google+ Twitter

Rozkoncertowana stolica

W ramach rozpoczynającego się Warsaw Summer Jazz Days, stolica będzie gościć światowe sławy muzyki jazz. Na inaugurację zagra dziś Pat Metheny w Sali Kongresowej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:PatMetheny.png / Fot. Ronaldo /CCDo Warszawy Pat Metheny przyjeżdża wraz z basistą Christianem McBridem i perkusistą Antonio Sanchezem. To nie pierwsza podróż amerykańskiego gitarzysty do Polski. Było to w 2004 roku w Szczecinie, podczas trasy koncertowej po Europie Południowej i Zachodniej.

Urodzony w Lee's Summit w stanie Missouri wybitny gitarzysta, uważany jest za jednego z najbardziej ciekawych i utalentowanych muzyków na świecie. 54-letni Metheny chętnie eksperymentuje i wprowadza nowe brzmienia do swojej twórczości. Współpracował z wieloma postaciami ze świata muzyki jazz m. in. Garym Burtonem i Richardem Boną. W Warszawie zagra w ramach Pat Metheny Trio, które pod tą nazwą grało już raz w Polsce. Sam Metheny zyskał popularność w naszym kraju gdy swego czasu współpracował z polską wokalistką Anna Marią Jopek. W 2002 roku nagrał wtedy płytę "Upojenie".

To już 17. Warsaw Summer Jazz Days, który sprowadzi do stolicy wybitnych muzyków. Tegoroczna edycja festiwalu rozpoczęła się 26 czerwca koncertem Kennego Garreta. Dziś o godzinie 19 w Sali Kongresowej PKiN zagra Pat Metheny (bilety kosztują 110 zł), ale to nie koniec. W ramach WSJD Sala Kongresowa będzie gościć inne gwiazdy. Jutro odbędzie się koncert "Return to Forever", a w sobotę "Bobby McFerrin Duets" (Anna Maria Jopek i Leszek Możdżer).

Pat Metheny jest kolejną po "The Police", Carlosie Santanie i Celine Dion wielką gwiazdą muzyki odwiedzającą Polskę tego lata. W lipcu przyjeżdża Eric Clapton. Z cichego i szarego kraju Europy Środkowo-Wschodniej, Polska staje się w prawdziwym europejskim centrum muzyki rozrywkowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.