Facebook Google+ Twitter

Rozkopane centrum Krakowa

Jak to w Polsce - zaczyna się lato, wakacje i drogowcy biorą się za remonty. Najlepszym przykładem może być Kraków.

Kierowców chcących dostać się do centrum Krakowa latem czeka prawdziwy koszmar.
19 czerwca zaczął się remont ulic Lubicz i Rakowickiej. Planowana jest wymiana torowisk oraz nawierzchni, które były w fatalnym stanie. Ta cześć robót planowana jest na trzy miesiące. Dodatkowo odrestaurowane mają być kamienice przy ul. Lubicz. To zadanie ma zająć ok. 6 miesiący, jednak nie będzie już powodować utrudnień w ruchu.
Na czas prac obie ulice będą jednokierunkowe, z wyjątkiem odcinków pod wiaduktem na ul. Lubicz oraz w okolicy pętli tramwajowej na ul. Rakowickiej. Wyznaczono objazdy przez Aleje Trzech Wieszczów i ul. Grzegórzecką.

Mogłoby się wydawać, że zakończenie prac zgodnie z terminem, pod koniec wakacji, spowoduje, że dojazd do centrum będzie o wiele łatwiejszy. Jednak to nie takie proste, ponieważ, jeśli wszystko dobrze pójdzie, już na poczatku lipca ma się rozpocząć (lub jak kto woli) być kontynuowany remont ronda Mogilskiego! Do rozpoczęcia prac brakuje tylko zgody Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Zakres prac oprócz przebudowy ronda Mogilskiego obejmuje również prace na odcinku od ul. Kamiennej do ul. 29 Listopada, przebudowę ronda Grzegórzeckiego oraz ul. Powstania Warszawskiego. Jak zapewnia wykonawca robót, firma Budimex, przebudowy mają być prowadzone w ekspresowym tempie, a robotnicy mają pracować na trzy zmiany!
Dodając do tego liczna pomniejsze remonty np. na ul. Pawiej, sezon letni zapowiada się dla krakowskich kierowców koszmarnie.
Jednak krakowianie, pomyślcie, o ile poprawi się komunikacja w tak newralgicznych rejonach Krakowa, po zakończeniu tych remontów.
Albo po prostu spakujmy się i wyjedźmy jak najdalej na dłuuuuuuuuugie wakacje ;)

P.S. Tylke nie jedźcie przypadkiem na te wakacje zakopianką, bo tam utradnienia w ruchu są jeszcze większe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A myślałem, że na takie pomysły wpadają drogowcy jedynie w Łodzi : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.