Facebook Google+ Twitter

Rozkopany Tarnobrzeg. Wielkie utrudnienia dla kierowców!

Tarnobrzeg to jeden wielki plac budowy dróg. Złośliwi mówią, że większego ruchu nie ma nawet na budowanym koło Rzeszowa odcinku autostrady A4. Modernizowane centrum miasta i budowa wiaduktu nad torowiskiem są głównymi sprawcami korków.

Modernizacja i budowa wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 871 łączącej Tarnobrzeg ze Stalową Wolą sparaliżowała ruch w obrębie ulic Sienkiewicza, 11-ego Listopada, Kopernika i Dworcowej. W związku z zamknięciem ruchu na ulicy Sienkiewicza, robotnicy z firmy Skanska wytyczyli objazd wyżej wymienionymi ulicami.

W ramach kontraktu Skanska zmodernizuje niemal siedmiokilometrowy odcinek drogi. W zakres robót wchodzi wzmocnienie konstrukcji jezdni, przebudowa chodników, sygnalizacji świetlnej, parkingów oraz budowa ścieżek rowerowych. Ponadto, wykona stałą organizację ruchu, przebuduje most drogowy przez Mokrzyszówkę oraz zlikwiduje przejazdy kolejowe w ciągu linii PKP nr 25 relacji Łódź Kaliska - Dębica, nad którą wybuduje wiadukt drogowy.
Wedle przewidywań, prace te potrwają do października 2013 roku.

Przejazd przez centrum nie należy do najłatwiejszych. Na skrzyżowaniu dróg Piłsudskiego, Targowej i Szerokiej budowane jest rondo, które ma ułatwić przejazd jedną z głównych arterii miejskich. Rondo powstanie też przy szpitalu, na skrzyżowaniu dróg Alei Niepodległości, Mickiewicza i Szpitalnej. Przez wyłączenie praktycznie w całości z ruchu ulic Piłsudskiego i Mickiewicza kierowcy zmuszeni są jeździć objazdami, co prowadzi do gigantycznych korków. Przejazd z Dzikowa pod Dworzec PKS, w godzinach szczytu zajmuje teraz, co najmniej 20minut!
Pierwotny termin zakończenia inwestycji przypadał na koniec sierpnia, jednak tarnobrzescy pracownicy Rejonu Dróg Miejskich - wykonawcy obu inwestycji zapowiadają, że budowa może się zakończyć już na początku czerwca.

- Myślę, że budowa rond to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza w obrębie szpitala i stadionu. Nowa nawierzchnia i chodniki odświeżą obraz tego skrzyżowania - mówi Maciej - jednak nie jestem pewien sensu budowy wiaduktu nad torami, ruch pociągów w Tarnobrzegu jest znikomy, więc nie widzę takiej potrzeby. Utrudnienia związane z jego budową są bardzo uciążliwe, a pieniądze z tej inwestycji można by przeznaczyć na modernizacje innych ulic - kończy młody kierowca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Doskonały tekst ;).

Pozdrawiam! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.