Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13537 miejsce

Rozkręcona karuzela kultury w Świnoujściu

Turyści i mieszkańcy Świnoujścia, w dniach 17-20 lipca mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w "Karuzeli Cooltury". Na dziewięciu scenach odbywały się koncerty i debaty. Wśród gości byli m.in. Ola Kwaśniewska, Leszek Balcerowicz.

Krzysztof Zanussi i prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz / Fot. Magdalena FoltysCztery dni pełne zabawy, warsztatów, spektakli, imprez sportowych, spotkań z gwiazdami i akcji specjalnych. W tegorocznej edycji "Karuzeli Cooultury" turyści i mieszkańcy nadmorskiej miejscowości Świnoujście mogli wziąć udział w prawie 200 propozycjach programowych, a wszystko odbyło się na dziewięciu scenach.

Pianino na start

Koncert Waldemara Malickiego z zespołem / Fot. Magdalena Foltysczekało na wszystkich wiele atrakcji programowych i spotkań z osobami z pierwszych stron gazet. Spotkanie autorskie z aktorem Jerzym Stuhrem, czy ze znawcą językowym Jerzym Bralczykiem to były propozycje na ten dzień. Do kolejnych należały debaty o tematyce polityczno - społecznej, w których wzięli m.in. Krzysztof Zanussi, Jacek Santorski i Kasia Grochola. Wszyscy rodzice mający wątpliwości albo problemy w wychowaniu dzieci mogli porozmawiać o swoich wątpliwościach z Supernianią, czyli Dorotą Zawadzką. Gdy tylko pojawiła się na promenadzie, czy na plaży towarzyszył jej wianuszek zatroskanych rodziców

- Najczęściej zadawane przez rodziców pytania brzmiały: co zrobić gdy dziecko nie chce jeść. I co zrobić jak dziecko jest nieposłuszne? Te pytania pojawiały się najczęściej w różnych kombinacjach wiekowych, płciowych - mówi Dorota Zawadzka.

Gwiazdą otwarcia festiwalu był Waldemar Malicki z towarzyszącymi mu muzykami, Marcinem Pomykałą, Kamilem Pękalą i Małgorzatą Krzyżanowicz. Muzycy dali show, który pierwotnie miał trwać półtorej godziny, ostatecznie skończył się na trzech. Motywem przewodnim była muzyka Chopina, jednak została ona połączona z utworami Mozarta, Bacha, żartami pianisty, a także głosem wokalistów. Dało to widowisko, w czasie którego niektórzy nie umieli powstrzymać się od śmiechu, a łzy „ciurkiem” lały się im po policzkach. Waldemar Malicki, grał na pianinie niekonwencjonalnie leżąc na nim i pod nim. Jednak utworem "Time to say Goodbay" pierwszy dzień festiwalu dobiegł końca.

Lady Foossy na bis

koncert Waldemara Malickiego z zespołem / Fot. Magdalena FoltysKoncert Waldemara Malickiego z zespołem / Fot. Magdalena FoltysJuż drugiego dnia festiwalu atmosfera w ulicach i w namiotach była gorąca.
Wszystkich uczestników "Karuzeli Cooltury" pozdrowił z Castel Gandolfo papież Benedykt XVI. Jego pozdrowienia przez cały dzień można było zobaczyć na wielu telebimach rozstawionych przy Promenadzie.

- Dla mnie "Karuzela Cooltury" jest fenomenem tworzącym tyle fajnych przedsięwzięć jednocześnie. Także niesamowite jest to, że papież wspomniał o tej inicjatywie. Jest to wspaniała inicjatywa i mam nadzieję, że będzie kontynuowana w przyszłości. - mówi Dorota Zawadzka.
W namiocie dziecięcym najmłodsi turyści i mieszkańcy mogli wziąć udział w warsztatach iluzji Macieja Pola i poznać tajniki magicznych sztuczek m.in. - jak to jest, że czerwona chustka znika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gość
  • Gość
  • 29.08.2010 21:21

Chyba macie jakieś mylne źródło i nie znacie zespołów, o których piszecie. Jaka onieśmielona publiczność?! Łozowski to po pierwsze nie jest brat Tomsona (to właśnie Tomson śpiewał), a jest drugim wokalistą zespołu. Afromental tworzy siedmiu chłopaków z czego dwóch to wokaliści. Tomson dał sobie radę bo jest świetny! A Łoza nie było bo wracał do zdrowia i zrezygnował z tego co wiem z 4 koncertów. Na drugi raz sprawdzajcie to co piszecie i nie róbcie wiochy naszemu miastu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za karuzelami nie przepadam, ale na tej bym się pobawiła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.