Facebook Google+ Twitter

Rozkręcona karuzela kultury w Świnoujściu

Turyści i mieszkańcy Świnoujścia, w dniach 17-20 lipca mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w "Karuzeli Cooltury". Na dziewięciu scenach odbywały się koncerty i debaty. Wśród gości byli m.in. Ola Kwaśniewska, Leszek Balcerowicz.

Krzysztof Zanussi i prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz / Fot. Magdalena FoltysCztery dni pełne zabawy, warsztatów, spektakli, imprez sportowych, spotkań z gwiazdami i akcji specjalnych. W tegorocznej edycji "Karuzeli Cooultury" turyści i mieszkańcy nadmorskiej miejscowości Świnoujście mogli wziąć udział w prawie 200 propozycjach programowych, a wszystko odbyło się na dziewięciu scenach.

Pianino na start

Koncert Waldemara Malickiego z zespołem / Fot. Magdalena Foltysczekało na wszystkich wiele atrakcji programowych i spotkań z osobami z pierwszych stron gazet. Spotkanie autorskie z aktorem Jerzym Stuhrem, czy ze znawcą językowym Jerzym Bralczykiem to były propozycje na ten dzień. Do kolejnych należały debaty o tematyce polityczno - społecznej, w których wzięli m.in. Krzysztof Zanussi, Jacek Santorski i Kasia Grochola. Wszyscy rodzice mający wątpliwości albo problemy w wychowaniu dzieci mogli porozmawiać o swoich wątpliwościach z Supernianią, czyli Dorotą Zawadzką. Gdy tylko pojawiła się na promenadzie, czy na plaży towarzyszył jej wianuszek zatroskanych rodziców

- Najczęściej zadawane przez rodziców pytania brzmiały: co zrobić gdy dziecko nie chce jeść. I co zrobić jak dziecko jest nieposłuszne? Te pytania pojawiały się najczęściej w różnych kombinacjach wiekowych, płciowych - mówi Dorota Zawadzka.

Gwiazdą otwarcia festiwalu był Waldemar Malicki z towarzyszącymi mu muzykami, Marcinem Pomykałą, Kamilem Pękalą i Małgorzatą Krzyżanowicz. Muzycy dali show, który pierwotnie miał trwać półtorej godziny, ostatecznie skończył się na trzech. Motywem przewodnim była muzyka Chopina, jednak została ona połączona z utworami Mozarta, Bacha, żartami pianisty, a także głosem wokalistów. Dało to widowisko, w czasie którego niektórzy nie umieli powstrzymać się od śmiechu, a łzy „ciurkiem” lały się im po policzkach. Waldemar Malicki, grał na pianinie niekonwencjonalnie leżąc na nim i pod nim. Jednak utworem "Time to say Goodbay" pierwszy dzień festiwalu dobiegł końca.

Lady Foossy na bis

koncert Waldemara Malickiego z zespołem / Fot. Magdalena FoltysKoncert Waldemara Malickiego z zespołem / Fot. Magdalena FoltysJuż drugiego dnia festiwalu atmosfera w ulicach i w namiotach była gorąca.
Wszystkich uczestników "Karuzeli Cooltury" pozdrowił z Castel Gandolfo papież Benedykt XVI. Jego pozdrowienia przez cały dzień można było zobaczyć na wielu telebimach rozstawionych przy Promenadzie.

- Dla mnie "Karuzela Cooltury" jest fenomenem tworzącym tyle fajnych przedsięwzięć jednocześnie. Także niesamowite jest to, że papież wspomniał o tej inicjatywie. Jest to wspaniała inicjatywa i mam nadzieję, że będzie kontynuowana w przyszłości. - mówi Dorota Zawadzka.
W namiocie dziecięcym najmłodsi turyści i mieszkańcy mogli wziąć udział w warsztatach iluzji Macieja Pola i poznać tajniki magicznych sztuczek m.in. - jak to jest, że czerwona chustka znika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gość
  • Gość
  • 29.08.2010 21:21

Chyba macie jakieś mylne źródło i nie znacie zespołów, o których piszecie. Jaka onieśmielona publiczność?! Łozowski to po pierwsze nie jest brat Tomsona (to właśnie Tomson śpiewał), a jest drugim wokalistą zespołu. Afromental tworzy siedmiu chłopaków z czego dwóch to wokaliści. Tomson dał sobie radę bo jest świetny! A Łoza nie było bo wracał do zdrowia i zrezygnował z tego co wiem z 4 koncertów. Na drugi raz sprawdzajcie to co piszecie i nie róbcie wiochy naszemu miastu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za karuzelami nie przepadam, ale na tej bym się pobawiła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.