Facebook Google+ Twitter

Rozładowana bateria to już przeszłość? Nasza energia może ją ożywić

Sprzęt elektroniczny ma to do siebie, że w końcu traci moc; wtedy konieczne jest podłączenie go do ładowarki. Prądu jednak w kieszeni nie schowamy. Co więc zrobić, gdy czekamy na ważny telefon, a ikonka baterii sygnalizuje, że długo nie podziała?

Rozładowany telefon odejdzie do przeszłości?

Wynalazcy Song Teaho i Hyejin Lee stworzyli specjalną baterię do telefonów komórkowych. Taką, którą można doładować w każdej chwili i w dowolnym miejscu. Co nam do tego będzie potrzebne? Tylko i wyłącznie nasza ręka.

Wystarczy baterię wyjąć z telefonu, włożyć palec w specjalny otwór i zacząć po prostu kręcić. Przeprowadzone testy dowiodły, że 130 obrotów zapewnia możliwość prowadzenia 2 minut rozmowy lub 25 minut działania telefonu w stanie gotowości. Wszystko to dzieje się dzięki naszej własnej energii. Nic zatem dziwnego, że bateria ta została zaprezentowana podczas targów gadżetów ekologicznych.

Z nadzieją czekamy, aż producenci z czasem zechcą masowo produkować ową baterię, by nam, użytkownikom telefonów komórkowych, ułatwić życie w nagłych sytuacjach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Mój ojciec miał kiedyś zegarek nakręcany ruchem ręki, może można by to jakoś przełożyć na komórki bez konieczności pojenia ich wódką? ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie do końca, w miejscach gdzie cywilizacja nie dociera ładowarka na niewiele się zda. Ogniwa DMFC tankujemy kilkoma kropelkami żytniej i telefon znowu działa. Ciekawe jak się objawia kac w telefonie;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znacznie szybciej do codziennego użytku wejdą ładowarki z jednym kształtem wtyczki, pasującej do każdego telefonu i problem zniknie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamiast kręcenia paluchem lepsze będą ogniwa DMFC. Nie wiem tylko czy alkohol do doładowywania ogniwa będzie prawidłowo stosowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobre. Mogliby to wprowadzić na rynek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.