Facebook Google+ Twitter

Rozłam w Samoobronie - byli koledzy z partii namawiają do odejścia

W najbliższym czasie nawet połowa posłów Samoobrony może odwrócić się od swojego lidera Andrzeja Leppera - donosi gazeta.pl. Do wystąpienia z partii mają namawiać byli już posłowie Samoobrony.

Andrzej Lepper / Fot. AKPATaką opinię wyraził w Faktach TVN były poseł Samoobrony Józef Cepil. Za możliwy termin wystąpienia z partii podaje się niedzielę, kiedy to odbędzie się posiedzenie rady krajowej Samoobrony. Posłowie wyjdą z partii, jeśli ta wystąpi z koalicji.

Andrzej Lepper najwyraźniej wierzy w lojalność swoich współpracowników mówiąc, że odejdzie od niego co najwyżej 10 posłów. Jak mówi się w sejmowych kuluarach, posłowie Samoobrony mieliby wesprzeć PiS oraz zapewnić parlamentarną większość.

Podobno rozmowy na ten temat są prowadzone bez udziału działaczy PiS-u, ponieważ obawiają się oni sytuacji podobnej do nagrań z "taśm Beger". Jak donoszą Fakty negocjatorami PiS-u są byli posłowie Samoobrony, m.in. Tadeusz Dębicki (Ruch Ludowo-Narodowy) oraz Sławomir Izdebski (Samoobrona Ruch Społeczny), były senator.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie dziwota, że Lepper zaniemógł i w szpitalu wylądował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.