Facebook Google+ Twitter

Rozlicz PIT i uniknij kary. To proste!

Nie masz czasu, aby udać się do urzędu lub wysłać zeznanie przez Internet? Jeśli tak jest, zapewne przekonają cię do tego kary, które za to grożą. Sprawdź, gdzie, w jaki sposób i do kiedy można rozliczać się z fiskusem.

Sonda

Czy złożyłeś zeznanie podatkowe przez internet?

 / Fot. PAP/Marcin BieleckiNa rozliczenie się z urzędem skarbowym pozostały już tylko 4 dni. Warto przy tym pamiętać, że jeśli ktoś planuje złożyć deklarację bezpośrednio w urzędzie, ten okres jest krótszy. Osoby planujące rozliczyć PIT przez Internet, mogą to zrobić także w sobotę i niedzielę. Podatnikom preferującym tradycyjną formę pozostaje część piątku oraz poniedziałek 30 kwietnia.

Urzędy czynne w sobotę


Jeżeli ktoś rzeczywiście nie ma czasu, aby złożyć deklarację w dzień powszedni, może liczyć na to, że jego urząd będzie czynny także jutro, czyli w sobotę. Urzędy, licząc się z tym, że wielu podatników planuje się rozliczyć na ostatnią chwilę, dają szansę zrobienia tego także w dzień, w którym generalnie nie funkcjonują. Natomiast nie warto iść w ciemno z przekonaniem, że dany urząd akurat będzie czynny. Dobrym wyjściem byłoby upewnienie się, czy taka możliwość w ogóle będzie. Uniknie to niepotrzebnych nerwów i zaskoczenia.

Rozlicz PIT przez Internet


Władze i urzędy zachęcają podatników do składania swoich deklaracji za pomocą Internetu. Na profilu Ministerstwa Finansów w serwisie YouTube mamy szansę obejrzeć nawet reklamy na ten temat (Zobacz poniżej). Pod filmikiem możemy przeczytać przesłanie MinFin: "Wysłanie deklaracji podatkowej przez Internet jest najprostszym i najszybszym sposobem złożenia zeznania rocznego. Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu lub z dowolnego, najwygodniejszego dla ciebie miejsca. A do urzędu skarbowego przyjdź, jeżeli masz naprawdę ważny powód..."Liczą na dwa miliony


Reklamy chyba działają. Ministerstwo Finansów liczy, że przez Internet wpłynie w tym roku co najmniej 2 miliony zeznań. Już 23 kwietnia ta liczba wyniosła ponad 1 500 000, co daje ponad 50% więcej, niż w poprzednim roku. Wśród tej liczby ponad połowa to osoby w wieku 21-40 lat. Podatnicy pomiędzy 41-50 oraz 51-60 rokiem życia stanowią po ok. 17 proc. ogółu wszystkich rozliczających się przez Internet, a blisko 8,08 proc. ogółu zeznań przesłały osoby w wieku 61-70 lat.

Wyraźnie widać, że ludzie powoli przekonują się do e-deklaracji. Być może jest to spowodowane także coraz większą liczbą młodych osób, które dopiero wchodzą na rynek, ale nie ma wątpliwości, że i ci z większym stażem zaczynają sobie cenić wygodę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Panie b.ojciec: Czy mogę wiedzieć o jaki link Panu chodzi? W swoim artykule zamieściłem tylko 2 razy link odsyłający do strony e-deklaracje.gov.pl. A jeśli chodzi Panu o polecane artykuły pod moim tekstem, to nie mam na to wpływu. I sądzę, że są one dopasowywane automatycznie pod względem tematu/tagów etc. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
b.ojciec
  • b.ojciec
  • 27.04.2012 23:55

Dołączony jest link wprowadzający w błąd. W tym roku nie można PIT-ów rozliczać do 2 maja !!! Jeśli ktoś nie zwróci uwagi na datę publikacji, może mieć kłopoty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję bardzo za uzupełnienie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W sobotę - 28 kwietnia urzędy skarbowe są czynne w godzinach od 9 do 13.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.