Facebook Google+ Twitter

Rozlicz swego prezydenta lub wójta - przedwyborcza akcja W24.pl

Zbliżają się wybory samorządowe. Przyszedł więc czas, by rozliczyć naszych przedstawicieli zasiadających w radach gmin, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów z obietnic, które złożyli przed wyborami. Rozpoczynamy w naszym serwisie akcję - "Rozlicz swojego wójta".

Nowy Ratusz w Lublinie / Fot. Wikimedia CommonsIle razy zdarzyło wam się iść po chodniku uważając przy tym, by nie skręcić nogi w kostce? A może martwiliście się o zawieszenie własnego samochodu, bo droga gminna przypomina ser szwajcarski? Niektórzy wójtowie i burmistrzowie obiecywali więcej miejsc pracy, snując przed nami wizje utworzenia specjalnych stref ekonomicznych. Inni zaś zapowiadali wybudowanie sali gimnastycznej przy mocno zaniedbanej szkole.

Czas, by zapytać naszych włodarzy na łamach Wiadomości24, które z ich haseł wyborczych zostały wprowadzone w życie. Wielu z nich zapewne planuje swój start w najbliższych wyborach, licząc że obietnice, które złożyli będą im zapomniane.

Zachęcamy więc do pisania w naszym serwisie o bolączkach dnia codziennego, z którymi przedstawiciele naszych samorządów nie poradzili sobie przez 4 lata rządzenia. Uprzedźmy ich, zanim ponownie umieszczą na plakatach wyborczych obietnice, które złożyli już przed poprzednimi wyborami.

Poprosimy również samorządowców o przedstawienie swoich sukcesów i porażek. Nasi czytelnicy i autorzy będą mogli zweryfikować, a także skomentować doniesienia z urzędów gmin i miast, których przedstawiciele zechcą podsumować własne rządy.

Bądźmy więc IV władzą i pokażmy, że należy się liczyć z naszym zdaniem. Niech samorządowcy mają świadomość, że ich rolą jest służba lokalnym społecznościom, za którą zostaną rozliczeni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

Mateusz K.
  • Mateusz K.
  • 10.11.2010 15:13

www.poliprawda.pl - tu rozliczenie Hanny Gronikiewicz-Walz. Ciekawa lektura.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rafale ale jak rozliczyć lokalną władzę, jeśli ona posiada wszystkie instrumenty lokalnego nagłośnienia.
Prasę lokalną, parafialną.
Oraz siły nacisku/ koncesje, praca, licencje, zezwolenia, zaświadczenia/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz Kasprowicz
  • Łukasz Kasprowicz
  • 20.09.2010 18:31

Ja swojego burmistrza rozliczam tak:

http://mosina.blox.pl/2010/09/ROZLICZYC-BURMISTRZA.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Interesuje się nią, ale nie muszę pisać"

to po co się udzielasz ? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie to jest polityka. Interesuje się nią, ale nie muszę pisać. Uważam, że jej jest za dużo

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.S. A może coś na temat slamsów przy Śniadeckich?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Damianie:), czy władze samorządowe to tylko polityka? Ciekawi mnie jak realizowane są obietnice władz Częstochowy w sprawie rozbudowy sieci komunikacyjnej, pomocy teatrowi, rewaloryzacji alej itp., itd. To nie tylko polityka. a może coś na temat osiedla Tysiąclecia?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zaj
  • Tadeusz Zaj
  • 15.09.2010 22:18

Piszcie tylko - świetna akcja, resztę się wytnie.... :)
Była taka sztuka..."Idiota" czy jakoś tak...jak wójt pewnej gminy....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzecz w tym Damianie, że tu nie chodzi o politykę, ale o codzienne zmagania w naszych lokalnych społecznościach. Ba, chcemy stronić w tej akcji od polityki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rafale akcja dobra tylko jak dla mnie to już trochę za dużo tej polityki. Większość gazet czy portali to robi i dziennikarze zawodowi. Uważam, że każde akcje są dobre, ale moim skromnym zdaniem akcje kulturalne są dużo lepsze. O tym się mało pisze i jest z tym w niektórych miastach tragicznie. Kultura niszowa jest w podziemiach. Ja rozumiem też, że dałeś taką akcję bo się interesujesz polityką. Ja też się nią interesuję, ale po co się mieszać. Dla mnie jest jej za dużo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.