Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12628 miejsce

Rozliczenie PIT przez internet

W dobie internetu, postanowiłem złożyć swoje zeznanie podatkowe za rok 2009 przez internet.

Wszedłem na strone www.e-deklaracje.gov.pl i pobrałem aplikację do rozliczenia online. Instalacja przeszła bardzo sprawnie i bez problemowo. Jak można przeczytać na stronie " Wyślij swojego PIT-a przez Internet! To prostsze niż myślisz - Wystarczy 5 kroków".
Utworzyłem swój profil (w celu bezpieczeństwa należy wprowadzić hasło). Wprowadzam swoje dane do deklaracji i zaczynają się problemy. Wybieram powiat WROCŁAWSKI, chcę wybrać gminę WROCŁAW, ale jej nie ma na liście. Jeszcze raz na spokojnie. Sprawdzam czy dobrze podałem dane dotyczące województwa. Wszystko ok. W polu GMINA zostawiłem pustą kratkę. Niestety deklaracja nie chce się wysłać. Dzwonię do swojego urzędu, z nadzieją że mi udzielą informacji.

Telefon odbiera bardzo nie przyjemny kobiecy głos. Przedstawiłem się i opowiedziałem o problemie. Dostałem informację że Pani nie wie. Gdzie mogę zadzwonić? Pani z urzędu też tego nie wie. Zadaje więc pytanie że może do informatyka? Odpowiedź: tak, do informatyka, ale informatyk jest do pomocy dla urzędu a nie dla podatnika. Limit moich pytań jak i cierpliwość się skończyła. Rozłączyłem się. Szukamm pomocy technicznej programu. Znalazłem numer telefonu i czym prędzej tam dzwonię. Godzina 8:45 nikt nie odbiera. 9:00 nikt nie odbiera. Sprawdzam godziny otwarcia. Czynne od poniedziałku do piątku od godziny 8:15 do 16:15. Czyli powinien ktoś odebrać. 9:15 dalej nikt nie odbiera. Myślę co jest? Korki w Warszawie? Spóźnili się do pracy? 9:30 odbiera ktoś telefon. Opowiadam o problemie i nie wierze co było przyczyną błędu. Nie wpadłem na ten pomysł że Powiat i Gmina muszą zaczynać się od litery M. Czyli powinno być: "M.Wrocławski" oraz " M.Wrocław". Nie wierzę.

Trochę śmiać mi się z tego chce. Te 5 kroków, aby się rozliczyć, zamieniło się u mnie w kilkadziesiąt. Nie wiem czy szybciej by mi nie było zanieść osobiście zeznania podatkowego do urzędu.

Może twórcy programu powinni zmienić to np. na format: Wrocławski M. oraz Wrocław M? Myślę że w przyszłości będzie łatwiej nie tylko dla mnie, bo nie jestem pierwszą osobą, która miała z tym problem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Marcin K
  • Marcin K
  • 20.04.2011 11:56

Miałem ten sam problem. U mnie obyło się bez telefonów ponieważ znalazłem powyższą stronę - dzięki :)
Dla mnie rozwiązanie było również niezrozumiałe - pewnie jeszcze kilka osób by się znalazło..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mariusz
  • Mariusz
  • 16.11.2010 14:01

To rzeczywiście skrzywienie zawodowe. I to bardzo solidne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agnieszko, dla mnie to było dziwne...zawsze wypełniałem ręcznie PIT-a i nigdy nie pisałem Miasto Wrocław...I może dlatego wpadłem w pułapkę:) Ale obsługa podatnika w urzędzie, daje wiele do życzenia...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.03.2010 15:26

Czyli jak w każdym Urzędzie Skarbowym , istne PIT-olenie !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorzu

Może to "skrzywienie zawodowe" ale dla mnie jest oczywiste, że mieszkam w gminie "MIASTO ŁÓDŹ", powiat "MIEJSKI ŁÓDZKI" (w odróznieniu np. od łódzki-wschodi).

Nie szukajmy dziury w całym, tym bardziej, że narzędzie jest rzeczywiście całkiem dobrze przygotowane i łatwe w użyciu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.