Facebook Google+ Twitter

Rozmieszczanie rakiet "Iskander" wstrzymane

Rosyjska Agencja Prasowa "Interfaks", w dniu 28 stycznia 2009 r., podała informację, że Rosja wstrzymała prace związane z rozmieszczeniem w obwodzie Kaliningradzkim operacyjno-taktycznych systemów rakietowych "Iskander".

Rakieta "Iskander" / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/f/f4/Russian_missile.gifRozmieszczenie systemów rakietowych "Iskander" w obwodzie Kaliningradzkim zostało wstrzymane.

"W tej zachodniej enklawie Rosji rakiety "Iskander" planowano rozmieścić w odpowiedzi na rozmieszczenie obiektów PRO USA w Europie" - oświadczył "Interfaks-AWN", w środę, przedstawiciel Sztabu Generalnego WS FR. "Realizacja tych planów została wstrzymana w związku z tym, że nowa amerykańska administracja nie forsuje planów rozmieszczenia trzeciego pozycyjnego okręgu amerykańskiej PRO w Polsce i Czechach" - powiedział rozmówca agencji.

"Rosja nie widzi potrzeby rozmieszczać "Iskanderów" w obwodzie Kaliningradzkim, jeśli obiekty PRO USA nie będą wzbudzać strachu w Europie Wschodniej" - podkreślił rosyjski wojskowy.

Źródło: " Interfax"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.01.2009 14:00

+)) Globalny kryzys w ma jak widać także swoje bardzo dobre strony. U nas zaniechano budowy amerykańskiej tarczy antyrakietowej, a Rosjanie również czują piasek w kieszeniach.... Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja uważam że nowa amerykańska administracja nie forsuje tarczy w Polsce/Czechach... bo jest ona już przeforsowana i nie ma o czym mówić :)
Ostatnio odnoszę wrażenie, że w Rosji rozpoczęła się kampania medialnego uśmiechu w stronę USA, oczywiście wszystko w związku z magiczną "nową administracją", która praktycznie niewiele może zmienić choć w teorii sporo się od niej oczekuje. Władza przymyka oko na te drobne medialne życzliwości (wcześniej niemile widziane) wobec Amerykanów bo liczą na równiejszy rozdział światowego dyktatu. Takie moje zdanie.

jak już tu jestem to sprostuje skrót PRO, który jest skrótem rosyjskim, od PRotivorakietnaya Oborona, w Polsce używamy oryginału BMD czyli Ballistic Missile Defense

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Pierwsze owoce wyboru Baracka Obamy na prezydenta USA!. Jak najbardziej smaczne - oby to był pierwszy krok na drodze pokojowego rozwiązywania problemów współczesnego świata. Artykuł krótki, treściwy i jakże radowsny!

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Nie zawiesiliśmy procesu rozmieszczania rakiet, lecz nawet go nie rozpoczęliśmy - odpowiadają wojskowi z rosyjskiego ministerstwa obrony.

Resort nazwał doniesienia mediów "głupotą". - Jak można mówić o wstrzymaniu czegoś, czego jeszcze nie rozpoczęto? - mówi anonimowy przedstawiciel resortu. "

cytat z Rzepy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby rzeczywiście wystarczyła zmiana na fotelu prezydenckim w USA, aby świat odetchnął z ulgą?
+) Za poruszenie ważnego tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+) Krok w dobrym kierunku, to cieszy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Szybko, sprawnie i treściwie! Mam nadzieję, że ten artykuł nie oznacza zaprzestania cyklu o polskim dalicie? Nie darowałabym Panu! Szkoda by było...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.