Facebook Google+ Twitter

"Rozmieszczenie rakiet na terenie Litwy jest nie do przyjęcia"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-07 13:46

Rosyjskie agencje podkreślają, że prezydent Miedwiediew zrobił dobre wrażenie na George'u Bushu. Prezydenci Rosji i Stanów Zjednoczonych spotkali się w japońskim kurorcie Toyako, gdzie rozpoczął się szczyt grupy G-8.

Tematem spotkania była Korea Północna, Iran a także amerykańska tarcza antyrakietowa w Europie.

Rosyjskie media podkreślają, że Dmitrij Miedwiediew wyraził zaniepokojenie pogłoskami o planach rozmieszczenia rakiet na terenie Litwy. Dla Rosji byłoby to nie do przyjęcia - powiedział prezydent. Informacje o tym, że Amerykanie rozważają ulokowanie tam elementów tarczy, w razie niepowodzenia negocjacji z Polską, pojawiły się kilka tygodni temu. Według rosyjskich agencji, amerykański sekretrarz obrony Robert Gates powiedział, że Wilno jest dobrą alternatywą dla Warszawy.

Tymczasem dzisiejsze "Wriemia Nowostiej" piszą, że odmowa Polski jest korzystna dla Rosji. Zdaniem dziennika, Moskwa skorzysta na braku solidarności w NATO i na tym, że budowa wyrzutni może się opóźnić o rok albo półtora. To daje Moskwie czas na prowadzenie kampanii przeciwko tarczy w Europie - piszą "Wriemia Nowostiej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.