Facebook Google+ Twitter

Rozmowa kwalifikacyjna – pytania do pracodawcy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-18 14:50

Proces rekrutacji kojarzy się głównie z pytaniami zadawanymi przez osobę rekrutującą. Odpowiedzi na te pytania kreślą charakterystykę osoby, która spełnia oczekiwania pracodawcy bądź nie odpowiada jego wymaganiom.

Chcąc uzyskać jak najwięcej informacji o kandydacie do pracy, w sposób szczegółowy zadaje ona pytania z różnych dziedzin życia. Odpowiedzi na te pytania kreślą charakterystykę osoby, która spełnia oczekiwania pracodawcy bądź nie odpowiada jego wymaganiom.

Warto jednak spojrzeć na ten proces z drugiej strony – od strony osoby aplikującej. Bezpośredni kontakt z osobą oferującą stanowisko pracy daje doskonałą okazję do uzyskania rzetelnych informacji o oferowanym stanowisku, a samo zainteresowanie tematem zostanie odebranie bardzo pozytywnie.

Rozmowa kwalifikacyjna jest decyzją obu stron. Im więcej się dowiemy, tym lepiej będziemy przygotowani do ewentualnego podjęcia zatrudnienia. Warto zatem zadawać jak najwięcej pytań, co w znaczny sposób ułatwi nam podjęcie tak ważnej przecież decyzji.

Roman Cieciuch
Materiał opublikowany pierwotnie na: zielonalinia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.