Facebook Google+ Twitter

"Rozmowa" na placu Defilad w Warszawie. Nietypowy performance 20 września

20 września o godz. 11 na placu Defilad w oszklonym kontenerze zostaną zamknięte dwie osoby. Ich zadaniem będzie rozmawiać przez 24 godziny non stop.

 / Fot. I, Hiuppo [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC-BY-SA-2.5 (http://creative"Rozmowa" to projekt, który ma na celu zwrócić uwagę na spotkanie i wymianę myśli. Jego uczestnikami będzie dwoje filozofów: dr Zofia Cielątkowska i dr Radosław Muniak. Zostaną zamknięci w szklanej przestrzeni na 24 godziny. Każdy będzie mógł się do nich dosiąść i porozmawiać - również po angielsku - czytamy na Facebook'u.

Jak podkreślają organizatorzy, w akcji będzie mógł wziąć każdy, bez wyjątku: "do kubika zapraszamy każdego, kto ma ochotę porozmawiać lub pobyć w towarzystwie filozofów niezależnie od wieku i przekonań". Co ważne, w kubiku może przebywać tylko jeden gość. Spotkanie będzie trwało 20 minut, chyba że uczestnik i filozofowie wspólnie zdecydują o przedłużeniu rozmowy.

Jak to będzie wyglądać?

Filozofowie będą siedzieć przy dwóch stolikach delikatnie od siebie odsuniętych. Dla gościa przewidziane zostało jedno krzesło. To uczestnik zdecyduje, czy chce porozmawiać z obojgiem filozofów, czy z konkretną osobą.

Co około dwie godziny przewidziane są krótkie, 5-minutowe przerwy. Spotkania nie będę rejestrowane. Wszystko to, co zostanie powiedziane - zostanie w szklanym kubiku.

Jaki jest cel?

Performance ma być próbą odpowiedzi na pytania: Czy możliwość wymiany trudnych myśli we współczesnym świecie jest możliwa? Czy rozmowy filozoficzne są w dzisiejszych, konsumpcyjnych czasach potrzebne?

"Rozmowa" wpisuje się w ideę projektów na "Placu Defilad" jako próby stworzenia otwartej, wielofunkcyjnej przestrzeni miejskiej w centralnym punkcie Warszawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.