Facebook Google+ Twitter

Rozmowa Protasiuka z Błasikiem. Prokuratura szuka świadków

Polska prokuratura wojskowa poszukuje świadków rozmowy generała Andrzeja Błasika z kapitanem prezydenckiego samolotu, Arkadiuszem Protasiukiem, która miała miejsce 10 kwietnia tuż przed wylotem do Smoleńska.

Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.5 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:PL_TU-154M_Government_Plane.JPG&filetimestamp=20060822180441 / Fot. HiuppoPrzesłuchania trwają od wtorku. Jak podaje
TVN24 źródła zbliżone do BOR-u donoszą, że szef biura otrzymał pismo z prokuratury dotyczące przesłuchania kilku jego funkcjonariuszy.

Rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk mówi, że nie zostanie ujawniona informacja kto zostanie przesłuchany. "Nie będziemy informować także o dalszych działaniach prokuratury w tej sprawie" - oświadcza .

Celem przesłuchań jest wyjaśnienie pojawiających się w mediach informacji o rzekomej kłótni generała Andrzeja Błasika z kapitanem Arkadiuszem Protasiukiem. Prokurator generalny Andrzej Seremet zapowiada wyjaśnienie tej kwestii.

Świadek potwierdza: przed wylotem Błasik krzyczał na pilota Tu-154

Jak donoszą media, komisja Jerzego Millera posiada film pochodzący z systemu monitoringu znajdującego się na warszawskim Okęciu. Na filmie rzekomo widać, jak kapitan Protasiuk w trakcie trwania rozmowy kilka razy wchodzi do namiotu, w którym przygotowywana jest prognoza pogody.

Protasiuk nie chciał startować z powodu złej pogody. Pokłócił się z Błasikiem

Mecenas Andrzej Werniewicz - pełnomocnik wdowy po Protasiuku - twierdzi, że gen. Błasik naciskał na załogę, by lecieć do Smoleńska pomimo informacji o złych warunkach meteorologicznych panujących na miejscu. Werniewicz zwraca uwagę na to, że z nagrań kamer wynika, iż rozmowa była bardzo emocjonalna.

"Był nacisk Błasika na załogę" - opinię pełnomocnika potwierdza świadek

Natomiast pełnomocnik wdowy po gen Błasiku - Bartosz Kownacki uważa, że rozmówcy mogli równie dobrze dyskutować na temat tego, który z nich powinien zakomunikować prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu gotowość do lotu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.