Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

972 miejsce

Rozmowa z burmistrzem Skały Robertem Jakubkiem

14 marca mieszkańcy miasta i gminy Skała zdecydują w referendum, czy chcą odwołać ze stanowiska burmistrza Roberta Jakubka. Ponieważ komentujący chcieli poznać racje drugiej strony zwróciłem się do burmistrza o rozmowę..

Burmistrz Robert Jakubek / Fot. Archiwum kronikarzaPanie burmistrzu, ostatnio zrobił się szum medialny wokół Skały i wśród mieszkańców. Czy nie zakłóca to normalnej pracy?
- Oczywiście, że zakłóca, zwłaszcza że w obecnym roku przystępujemy do wielu dużych zadań inwestycyjnych. Pozyskana dotacja z Unii Europejskiej w wysokości 4 miliony zł. na kanalizację Szczodrkowic, termomodernizacja największej szkoły w Gminie czyli SP w Skale, finalizacja prac projektowych kanalizacji Cianowic, Świńczowa , Maszyc, rozpoczęcie projektu wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich w temacie obwodnicy Skały i wiele innych, to dużo pracy i potrzeba wiele spokoju, by te zadania zrealizować w dość krótkim czasie.

Proszę wymienić kilka najważniejszych osiągnięć podczas pańskiej kadencji.
- To nie czas na chwalenie się osiągnięciami, ale udało się zrealizować wiele. Szkoła integracyjna w Smardzowicach, oczyszczalnia ścieków i kanalizacja Ojcowa - zadanie zrealizowane na terenie objętym Naturą 2000 czyli w Ojcowskim Parku Narodowym, kanalizacyjny kolektor przerzutowy z Nowej Wsi do Szczodrkowic, zawiązanie i uruchomienie stowarzyszenia lokalna Grupa Działania "Jurajska Kraina" pomiędzy Gminami Skała, Sułoszowa, Słomniki i Iwanowice tak, aby w ramach programu Lider + pozyskiwać środki z UE oraz wiele innych działań, których, pozwoli Pan, nie będę omawiał szczegółowo.

Pana stosunek do zarzutów skierowanych do Pana przez inicjatorów referendum?
- Wymyślone , napompowane, nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości, proste do obalenia w normalnym czasie i w normalnych okolicznościach. Na pewno odniosę się do nich w wyborach jesiennych.

Czego życzy Pan swoim wyborcom?
- Zdrowia i spokoju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Uuuuu... ależ jestem zakochany w sobie, .... ale troszeczkę obawiam się,
czy w referendum wypadnę korzystnie, lepiej niech mieszkańcy pozostaną w domu :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie znam burmistrza Skały, radzę jednak mieszkańcom gminy dobrze ten temat przestudiować. Na 99% idę w zakład że jakieś wpływowe lobby chce wsadzić "Swojego" a to diametralnie zmieni wszystko. Jeżeli ten Pan jest sumienny i uczciwy, powinien zostać bo jak padnie decyzja, będzie za późno. Mamy takie doświadczenie w Nowogardzie i nie życzę nikomu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.03.2010 21:44

Nie mój region, nie moja parafia, więc powstrzymam się od wypowiedzi. Artykuł był potrzebny, gdyż jak słusznie Leszek zauważył, należy wysłuchać drugiej strony.
Kolejna sprawa, pokażcie mi chociaż jedno miasto w którym wszyscy mieszkańcy są zadowoleni z pracy Burmistrza?
Większość nie zadowolenia bierze się z niewiedzy i nieznajomości prawa, przepisów i ustaw, do których przestrzegania włodarze miast i gmin są zobowiązani.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Burmistrzu!
Konieczne jest wysłuchać mieszkańców Skały .Nie powinien pan jako burmistrz wprowadzać ich w błąd i nimi manipulować .To nie godne jest funkcji jaką pan pełni Trzeba z nimi porozmawiać i pomóc im

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po prostu pan burmistrz nie odpowiada pewnym osobom. jego dokonania i fachowość nie maja tu nic do rzeczy. Licza się względy pozamarytoryczne, czyjeś ambicje, osobiste animozje. Ja nie wiem po ktorej stronie lezy racja. Ale mieszkańcy Skały pewnie wiedzą i nie pozwola się manipulować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj;)Ten ,ten...;)Nie mogłam go wkleić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A nie ten : Uwolnić wójta - Echo Pyzdrhttp://www.youtube.com/watch?v=hT36wK9lK3E

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.youtube.com/watch?v=hT36wK9lK3E.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lesławie, nie przejmuj się pretensjami - jeśli sam masz poczucie, że zachowałeś niezależność i obiektywizm, to wszystko jest w porządku.
Ode mnie kolejne plusy za obywatelskie zaangażowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.youtube.com/watch?v=hT36wK9lK3E.
Oj przepraszam ...pomyliłam,ten link.Komp.zawiesza i stąd te pomyłki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.