Facebook Google+ Twitter

Rozmowa z Gosią Kotwicą przed koncertem "Rozalin Powodzianom"

Już w najbliższą niedzielę, tj. 18 lipca, w Rozalinie odbędzie się koncert charytatywny pt. "Rozalin Powodzianom". Wiadomości24.pl postanowiły wybrać sie do jednej z gwiazd koncertu - Gosi Kotwicy.

Mikrofon / Fot. Iain FergussonMateusz Urbaniak (red.): Jak wspominasz lata spędzone w Stalowej Woli, mieście Twojego dzieciństwa?

Gosia Kotwica (Gosia): Nie wiem, czy wspomnienia to dobre określenie, bo jeszcze stąd nie wyfrunęłam. Co prawda, nie jestem rodowitą stalowowolanką (pochodzę z Przyszowa koło Stalowej Woli), ale jest to miasto bardzo bliskie mojemu sercu. Tutaj zaczęła się moja przygoda z piosenką, lata spędzone w szkole muzycznej, obecnie jestem uczennicą tutejszego Liceum Ogólnokształcącego im. KEN. W Stalowej Woli również miała miejsce premiera mojej debiutanckiej płyty pt. „Kraj miłości”.

Red.: Czy piosenkarstwo daje Ci poczucie życiowego i zawodowego spełnienia?

Gosia: Gdyby tak nie było z pewnością zajmowałabym się dzisiaj czymś innym. Poprzez muzykę mogę wyrażać siebie, przekazywać ludziom pozytywne emocje, wreszcie zapomnieć o wszystkim dookoła i czuć, że naprawdę żyję. Pomimo tego, że śpiewanie jest tak naprawdę ciężką pracą (choć pewnie większość myśli, że to żaden wysiłek) nie potrafiłabym z tego zrezygnować.

Red.: Na ile poważnie traktujesz to, co robisz? Muzyka jako przygoda, wyjazdy, imprezy… Czy faktycznie wiążesz z nią jakieś szersze plany na przyszłość, formę zarobku?

Gosia: Przez wiele lat muzyka była dla mnie czystą zabawą, ciekawą formą spędzania czasu, ale w 2006 roku wszystko się zmieniło. Zostałam wówczas laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” i od tego czasu jestem pod „artystycznymi skrzydłami” właśnie Jana Wojdaka i zespołu Wawele. J

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.