Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10309 miejsce

Rozmowa z WuWuniem

Łódzki raper, reprezentujący wytwórnię Wielkie Joł, zgodził się porozmawiać i odpowiedzieć na kilka zadanych mu pytań o jego twórczości i spojrzeniu na polski hip-hop.

 / Fot. WuWunioNaprawdę nazywa się Marcin Sprusiński, jednak głównie znamy jest jako WuWunio lub Kapitan Kajdan. Łódzki raper nie uznający żadnych świętości, żadnego tabu, uskuteczniający nieustającą szyderę i sarkastyczne podejście do otaczającej nas rzeczywistości. Czarne poczucie humoru, wyśmiewanie każdego tematu, absolutny brak jakiegokolwiek tabu, satyryczne podejście do muzyki i niezmienny brak szacunku dla pieniędzy, to główne cechy tego szalonego osobnika. Swoją osobą wykreował postać - jak sam mówi - najstraszliwszego polskiego Super Bohatera.

O rzeczach ważnych i ważniejszych, postanowiłem porozmawiać z jedną z najbardziej oryginalnych i kontrowersyjnych postaci polskiej sceny hip-hopowej, jaką niewątpliwie jest WuWunio. Jeśli chcesz dowiedzieć się o niektórych sprawach widzianych oczami WuWunia i Kapitana Kajdana w jednym, powinieneś to przeczytać.

Może na początek - skąd wzięła się ksywka WuWunio i Kapitan Kajdan?
WuWunio: WuWunio to przerobiona przez moich znajomych ksywka, pod którą tworzyłem dawniej, czyli Ww10s, a cóż ona oznacza pozostawię słodką tajemnicą. Ci, którzy słuchali mnie wtedy doskonale wiedzą o co chodzi. Kto jednak bardzo chce wiedzieć co oznacza, ten sobie poszuka gdzie trzeba i się dowie.

Kapitan Kajdan powstał przez przypadek. Podczas nagrywania kawałków z Bulasem, mniej więcej w 2004/2005 roku na kompletnym spontanie nazwaliśmy siebie Kapitan Kajdan i Generał Sygnet. Dwa lata później wykorzystałem tę postać przy pisaniu kawałka "Kapitan Kajdan" na płytę "To nie leży w każdym mięsnym". Wtedy narodził się najstraszliwszy polski Super Bohater, który okrada bogatych i pali hajs. A co z biednymi? No ich nie okrada bo nie ma z czego.

No właśnie... Dlaczego Wuwunio chce spalić cały hajs jaki jest na świecie?
- WuWunio może i nie chce spalić całego hajsu świata, ale Kapitan Kajdan z pewnością tak. Może po to by pokazać ludziom co pieniądze zrobiły z naszą moralnością, wrażliwością i podejściem do innych reprezentantów naszego gatunku. Dlatego że pieniądze nie są najważniejsze w życiu. Po to by uzmysłowić ludzkości, że wartości jakimi są rodzina, miłość, pokój - górują nad forsą i przepychem.

To jedna z możliwości. Jest też taka ewentualność, że chce to zrobić dla draki, na przekór wszystkim, by stać się Ultimate Pimpem i zgarnąć wszystkie dziw..i świata. Dowiemy się jak mu się uda.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.