Facebook Google+ Twitter

Rozmowy Dalajlamy z Chińczykami zostały przełożone

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-05 11:32

Druga runda rozmów tybetańsko-chińskich planowanych na 11 czerwca zostanie najprawdopodobniej przeprowadzona w innym terminie - poinformował rzecznik XIV Dalajlamy.

Powodem jest niedawne trzęsienie ziemi w Chinach i zaangażowanie władz chińskich w prowadzenie akcji pomocy. Rzecznik Dalajlamy nie ujawnił, czy ustalono nową datę rozpoczęcia rozmów. Poprzednio wysłannicy duchowego przywódcy Tybetańczyków spotkali się z przedstawicielami władz chińskich w pierwszych dniach maja.

Był to pierwszy bezpośredni kontakt obu stron po marcowych wystąpieniach antychińskich w Tybecie bezwzględnie stłumionych przez chińskie siły bezpieczeństwa. Podczas majowego spotkania wysłannicy Dalajlamy stanowczo odrzucili chińskie twierdzenia, iż rozruchy w Tybecie były inspirowane przez tybetański rząd na wychodźstwie oraz samego Dalajlamę.

Majowe rozmowy nie przyniosły przełomu w stosunkach tybetańsko-chińskich, ale zapowiedziano kontynuację dialogu i wolę dalszych kontaktów. Przedstawiciele tybetańskich władz na wychodźstwie od dawna podkreślają, iż chcą rozmawiać z władzami w Pekinie tak często, jak to tylko możliwe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.