Facebook Google+ Twitter

Rozmowy o nauce podczas American Film Festival

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-22 13:17

W tym roku American Film Festival będzie wzmocniony o dwie dodatkowe pozycje w programie. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wziąć udział w specjalnie przygotowanych science cafe, czyli spotkaniach z wrocławskimi naukowcami.

W tym roku American Film Festival będzie wzmocniony o dwie dodatkowe pozycje w programie. Uczestnicy wydarzenia będą mogli nie tylko zobaczyć najciekawsze i wyselekcjonowane pozycje filmowe amerykańskiego kina, ale również przed wybranymi seansami będą mieli możliwość wziąć udział w specjalnie przygotowanych science cafe, czyli spotkaniach z wrocławskimi naukowcami.

Skąd pomysł? - Stany Zjednoczone to kolebka popularnych gatunków filmowych i centrum światowego przemysłu filmowego, ale również miejsce, gdzie rodzą się innowacje i powstała Dolina Krzemowa. Uznaliśmy zatem, że połączenie tych z pozoru dwóch odrębnych światów – filmu i nauki, będzie doskonałą okazją do wzbogacenia danej pozycji filmowej oraz szansą na zdobycie ciekawej i niestandardowej wiedzy w zakresie danego zagadnienia. – tłumaczy Patrycja Radek, Wicedyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu we Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

Pomysł stworzenia science cafe podczas American Film Festival zaproponowało Wrocławskie Centrum Badań EIT+. – Innowacyjność i wychodzenie o krok naprzód to nasz chleb powszedni. Dla nas nauka jest ciekawą i niezwykłą przestrzenią dla innowacji; chcemy o tym mówić i chcemy pokazać, że badania, które prowadzimy w Kampusie Pracze dotyczą każdego z nas i są dla każdego z nas. – dodaje Radek. - Mamy też nadzieję, że spotkania z naszymi naukowcami będą dla wszystkich przyczynkiem do dalszych dyskusji na tematy społeczne, polityczne i kulturowe.

Science cafe odbędą się nieodpłatnie w ramach zakupionego biletu i będą trwały 15 minut przed danym seansem. Podczas spotkań będzie można m.in. dowiedzieć się, dlaczego się starzejemy, kiedy nowotwór staje się złośliwy i czym są drukowane ogniwa słoneczne. Jednym z gości będzie również bliski współpracownik tegorocznego laureata Nagrody Nobla, światowej klasy naukowiec – prof. Detlef Hommel, który opowie o niebieskich diodach LED. Spotkania z nauką będą wzbogacone o wystawę fotografii naukowej, która będzie prezentowana podczas całego festiwalu. Fotografie wykonane zostały za pomocą mikroskopów elektronowych i przedstawiają obrazy, których nie można zobaczyć gołym okiem. To potwierdza zatem fakt, że nauka może być inspiracją dla każdej dziedziny sztuki.

Science cafe oraz wystawa fotografii organizowane podczas American Film Festival promują zadania badawcze, które realizowane są przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ w ramach projektów „BioMed - Biotechnologie i zaawansowane technologie medyczne” i „NanoMat - Wykorzystanie nanotechnologii w nowoczesnych materiałach” współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
(Klaudia Piątek)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.