Facebook Google+ Twitter

Rozmowy PGNiG i Gazpromu w Moskwie nt. dostaw gazu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-28 07:03

Niewykluczone, że już dziś zostanie sfinalizowana nowa umowa na dostawy gazu do Polski. W Moskwie mają rozmawiać przedstawiciele Gazpromu i PGNiG, strona polska ma przedstawić swoją reakcję na propozycje Rosjan.

Rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska wyjaśnia, że potrzeba podpisania nowego kontraktu wynika z niewywiązywania się ze zobowiązań przez spółkę RosUkrEnergo.

Rzeczniczka PGNiG dodała, że od początku tego roku nie są realizowane dostawy gazu przez spółkę Ros- Ukr-Energo, dlatego powinniśmy zapewnić zapewnić dodatkowe ilości dostaw gazu, aby tego paliwa nam nie zabrakło.

Joanna Zakrzewska wyjaśnia, że nowa umowa ma wpisywać się w nową strategię rozwoju PGNiG do 2015 roku . Spółka chce, aby Polska do tego czasu zużywała 30 procent gazu pochodzącego z krajowych złóż, 30 procent ma stanowić gaz z kierunku północnego i zachodniego, a 40 procent - ma pochodzić ze wschodu.

Rzeczniczka PGNiG zapewniła też, że nowy kontrakt nie przeszkodzi w budowie i działaniu terminalu LNG w Świnoujściu. Ilości gazu nie będą zbyt duże - podkreśla Zakrzewska - tak aby tego paliwa nie było w Polsce zbyt wiele po uruchomieniu terminalu dla gazu skroplonego.

Prognozy zużycia gazu po 2015 roku mówią, że tego paliwa będziemy zużywali coraz więcej, dlatego potrzebne jest zagwarantowanie nowych ilości gazu - dodała Zakrzewska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.