Facebook Google+ Twitter

Rozmowy pracowników cywilnych z kierownictwem MON zakończone

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-20 15:50

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pracowników Wojska - Zenon Jagiełło - poinformował, że obie strony zrobiły "pół kroku do przodu".

Zarówno związkowcy, jak i delegacja z MON, na czele której stoi wiceminister Czesław Piątas - zgodzili się, że podwyżka musi wynieść 212 złotych brutto.


Strona resortowa - jak powiedział Zenon Jagiełło - proponuje nieco inne formy płatności. Związkowiec zapewnił jednak, że nie jest to aż tak duża przeszkoda w negocjacjach. Przewodniczący powiedział, że władze związkowe zdecydują teraz, na jakie mogą iść ustępstwa w rozmowach z MON.

W piątek przed południem rozpocznie się kolejna tura negocjacji. Jagiełło wyraził nadzieję, że będzie to już koniec rozmów i w poniedziałek związkowcy nie będą musieli wychodzić na ulice.


Wcześniej w sprawie pracowników cywilnych wypowiadał się szef MON. Bogdan Klich zapewnił, ze los cywilów jest mu równie bliski, co żołnierzy. Minister przekonywał, że w sprawie podwyżek można się porozumieć. Klich ma nadzieję, że do 25 maja wszystko w tej kwestii zostanie wyjaśnione i 26 podpisze odpowiednie dokumenty o uruchomieniu podwyżek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.