Facebook Google+ Twitter

Rozmowy Putin - Tusk w Davos

Podczas roboczego spotkania w Davos, 29 stycznia, premier Federacji Rosyjskiej Władimir Putin i premier Polski Donald Tusk dyskutowali na temat polepszenia stosunków dwustronnych między oboma państwami.

Podczas tego spotkania Władimir Putin opowiedział się za "zlikwidowaniem zaszłości" między oboma krajami, tak, aby stosunki polsko - rosyjskie perspektywicznie rozwijały się jak najlepiej. Otwierając spotkanie zaznaczył, że wysoko ceni nastawienie polskiego premiera "na rozwój dobrosąsiedzkich, przyjacielskich i wzajemnie korzystnych stosunków".

- Po Waszej wizycie w Moskwie nasze stosunki rozwijają się bardzo pozytywne i wzajemny obrót towarowy osiągnął rekordowy poziom - podkreślił premier Federacji Rosyjskiej. Według Putina jest wiele kwestii, które wymagają szczególnej uwagi.

Z kolei Premier Donald Tusk także podkreślił, że zadowolony jest z kolejnego spotkania z rosyjskim premierem.
- Nie tak wiele czasu minęło od czasu mojej wizyty w Moskwie, lecz potem nastąpiło wiele zdarzeń i to zdarzeń trudnych. Ale to nie pozbawiło nas chęci współpracy nakierowanej na poprawę dobrosąsiedzkich stosunków - powiedział Donald Tusk. Według słów Tuska, bez względu na to, ile emocji towarzyszyło tym złożonym zdarzeniom, udało się podnieść wzajemny obrót towarowy na rekordowy poziom. - To udowadnia, że ludzie mądrzejsi są od polityki - stwierdził Tusk. - Rzeczywiście - zgodził się Putin.

Premier Donald Tusk zaprosił Władimira Putina do odwiedzenia Polski z roboczą wizytą. Premier Władimir Putin przyjął zaproszenie do odwiedzenia Warszawy. Możliwe, że w tej wizycie weźmie udział grupa ministrów rosyjskiego rządu, tak, że odbędą się również rozmowy między ministrami. Prawdopodobnie
będzie to miało miejsce z końcem wiosny 2009 r.

Żródło: "Interfaks"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Nic nam więcej nie potrzeba, tylko
"rozwój dobrosąsiedzkich, przyjacielskich i wzajemnie korzystnych stosunków" - olus

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Wygląda na to, że stosunki polsko - rosyjskie ruszyły w dobrym kierunku. Oby tylko nikt znów nie narozrabiał i nie podłożył rządowi i nam wszystkim przysłowiowej "świni?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dalit na pewno nie umarł?! Kiedy wróci?

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) To dobrze, że następuje odwilż między rządami Polski i Rosji. Jest szansa, że po wiosennej odwilży może nastąpi rozwój pozytywnych, pokojowych stosunków z Rosją i wszystkimi cywilizowanymi państwami Świata. Musi się udać, bo skoro "ludzie są mądrzejsi od polityków" to na pewno nie dopuszczą do zmarnowania nadarzającej się szansy dla wszystkich!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.01.2009 09:06

+)) Nie ma nic bardziej pokrzepiającego dla dalitów, niż zadowoleni premierzy rządów... -:)) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

+) Oby rzeczywiście ludzie mądrzejsi byli od polityki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.